“Stotka” Reala pred svojim navijačima!

U 23 kolu Euroleague Real je pred svojim navijačima savladao Darušafaku rezultatom 101:83

Serhio Ljulj je odlično otvorio utakmicu i sa 4 dalekometne trojke odmah na početku donio dvocifrenu prednost svojoj ekipi.Darušafaka se mučila protiv odbrane domaćih dok je sa druge strane Real koristio svaku šansu da napadne i poentira u tranziciji i do kraja četvrtine uveća prednost.Dačka je na početku drugog perioda imala period dobre igre preko Bertansa i Andersona gdje je uspjela da smanji prednost Reala na jednocifrenu razliku.Nakon timeouta, Real je ubacio u veću brzinu i na krilima sjajnog Ljulja ubrzo je ponovo bilo +16 za domaću ekipu na kraju druge četvrtine.

Nastavio je Real i u drugom poluvremenu da pronalazi kvalitetna rješenja u napadu preko raspoloženog Ljulja kome se pridružio i Randolph.Pokušavala je Darušafaka da se vrati u utakmicu ali ih je Real držao na sigurnoj distanci, sve dok nijesu vezali nekoliko uzastopnih trojki i ponovo došli na jednocifren deficit.Jos jednom se vratio Real i do kraja treće četvrtine vratila se domaća ekipa na +15.Do kraja su gosti uspjeli samo da ublaže poraz a Real da slavi 9 put zaredom.

Najbolji u Realu bio je neprikosnoveni Serhio Ljulj sa 26 poena i 8 asistencija a pratili su ga Hunter i Thompkins sa 14.U Darušafaki se istakao Anderson sa 18, a uz njega je bio Wanamaker sa 15 koševa.