Smit zalepio Barsu

Katalonci su doživeli drugi poraz u TOP 16 , a Makabi sada ima skor 2-1.

gettyimages.com

Makabi je bolje odigrao prvo poluvreme, i dobrom igrom u odbrani limitirao Barsu na samo 28 poena ( 36 – 28 ). Katalonci su se probudili u napadu u trećoj deonici, a u jednom momentu i poveli 55 – 56.
Tada je Makabi reagovao paklenom odbranom I trojkama u napadu, I brzo je na semaforu bilo +10: 66 – 56. Barselonu je u igru vratio Mario Hezonja sjajnim pogotkom za 3 poena, a onda je I presekao loptu i zakucao u kontri.
Blaugrana imala poslednji napad za produžetak ili pobedu. Lopta je bila u rukama Hezonje, on je odlično dodao za Lampea kojeg je Smit izblokirao za trijumf ’Ponosa Izraela’.

Makabi je predvodio Džeremi Pargo sa 20 poena i 7 asistencija, Devin Smit ubacio je 15 poena, Sofoklis Skorcanitis upisao je 11 poena i 9 skokova, a 10 poena dao je Rendl (8sk).

Kod Barselone je jedini ’dvocifreni’ bio Ante Tomić sa 21 poenom, uz 10 skokova,

U sledećem kolu Barselona dočekuje Crvenu zvezdu, a Makabi gostuje Žalgirisu u Kaunasu.

ALBA – Real Madrid 61 – 79

Alba nije uspela da ponovi podvig u meču sa Realom – španski klub je rutinski slavio.
Tim Saše Obradovića se držao odlično u prvom poluvremenu i na pauzu je otišao samo sa – 2. Međutim Real je pojačao ritam u nastavku i zasluženo slavio.

Serhio Rodriges zabeležio je 12 poena i 7 asistencija, Rivers je dodao 11, a Rudi Fernandes 10 poena i 4 ukradene lopte.
Kod ALBE je najzapaženiji bio Aleks Renfro sa 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije, dok je Džamal Meklin upisao 12 poena i 5 skokova.

U četvrtoj rundi Real dočekuje Panatinaikos, a Alba gostuje Galatasaraju u Istanbulu.