Sjajno veče za Žalgiris!

Jedna izuzetno zanimljiva utakmica odigrana je u Kaunasu u “Žalgiris Areni” u kojoj su  zeleno-beli  dočekali ekipu Saski Baskonije i izašli iz ovog susreta kao pobednici, rezultatom 78:73, a sjajnu partiju je pružio nekadašnji plejmejker Partizana, Leo Vestermen, sa 20 poena.

euroleague.net

Izabranici Sita Alonsa su odlično otvorili susret serijom 6:0, ali su se domaći igrači brzo vratili u igru serijom 8:0. Sjajna partija Barnjanija i Hange je bila dovoljna da se dobije dinamična prva četvrtina, a u drugoj smo videli veliki broj ofanzivnih skokova, pogotovo igrača Žalgirisa, Kavalijauskasa i Jankunasa, a dodatni su posedi su itekako držali zeleno-bele u igri, koji nisu uspeli da zaustave veoma raspoložene igrače Baskonije, Adama Hangu i Andreu Barnjanija. Medjutim, nešto drugačija slika u drugom poluvremenu. Gosti su previše grešili i dozvolili Leu Vestermanu da se totalno raspuca koji je ubacio ukupno 20 poena, čak 11 u drugom poluvremenu, a uz to zabeležio je po 4 skoka i asistencije. Najveća zvezda Saski Baskonije, Andrea Barnjani završio je meč ranije zbog pet ličnih grešaka, a po njegovom izlasku videla se nemoć Baskonije u napadu. Kao da nisu znali kako da napadnu koš Žalgirisa i sve je to zeleno-belima išlo na ruku pa su dobili ovaj meč rezulatom 78:73(20:23, 14:17, 27:21, 17:12). Pored fantastičnog Lea Vestermana, Brok Motum je bio dvocifren sa 12 poena i 3 skoka, dok je iskusni Kavalijauskas imao 7 poena 4 skoka i 2 asistencije. Na drugoj strani, Adam Hanga 18 poena, 2 skoka i 4 asistencije, dok je Barnjani meč završio sa 17 poena, a Šejn Larkin 11, uz 5 skokova i 6 asistencija. Sito Alonso će sigurno imati šta da kaže svojim izabranicima koji su prokockali 6 poena prednosti sa poluvremena i svojim propustima, pre svega u odbrani, vratili Žalgiris u igru.