Sjajni Vasilije Micić u novoj pobjedi Efesa

Anadolu Efes je savladao u Sinan Erden Domu špansku Baskoniju u ponajboljoj utakmici desetog kola Eurolige.

Efes je još jednom pokazao promjenu u odnosu na prošlu godinu i upisao novu pobjedu u ULEBovoj Euroligi. Ovaj put je pala Baskonija, koju vodi bivši Efesov trener Velimir Perasović.

Anadolu Efes je došao do zaslužene pobjede, te su od prve minute držali prednost koju, iako su imali nekih problema u trećoj i četvrtoj četvrtini nisu ispuštali. Na poluvremenu je rezultat glasio 44:42 i rezultatska neizvjesnost nije izostajala sve do kraja posljednje četvrtine, kada su Micić i Motum sa po 5 poena zaledili utakmicu i donijeli pobjedu svojoj ekipi.

Najbolji u redovima Efesa je bio Micić sa 16 poena i 6 asistencija, Motum je dodao također 16, a Buboa je upisao 14.

Najistaknutiji u kod Baskonije je bio Met Džening koji je pogodio 5 trojki i postigao 20 poena, a pratili su ga Vojtman i Hiliard sa po 15 poena.

Efes je upisao i osmu pobjedu, te su sad na omjeru 8:2, a Baskonia je upisala sedmi poraz te su na omjeru 3:7.