Sjajni Real Madrid!

Izabranici Pabla Lasa su zabeležili i drugu pobedu ove sezone u Evroligi. Deluju zaista moćno. Nakon što su onako sa “pola gasa” porazili Olimpijakos u Madridu, usledilo je gostovanje “Ponosu Izraela” u Tel Avivu. Na poluvremenu su ubedljivo vodili, zatim se Makabi probudio, pokušao svim silama da se vrati u meč, ali se ipak Real Madrid kući vratio sa novom pobedom 82:89(16:20, 17:26, 24:16, 25:27).

Alchetron.com

Odlično je Real Madrid počeo ovu sezonu. A prvo poluvreme večerašnjeg susreta pripalo je američkom beku šuteru, Džejsiju Kerolu, koji je ubacio 11 poena i uhvatio dva skoka. Jak tempo je više odgovarao gostima, koji su uspeli da uvedu Makabi u “svoju igru” i tu ih savladaju. Makabi deluje kao da i dalje traži formu, niko se nije posebno isticao, imali su devet timskih asistencija,  jednu manje od Reala, koji je dobio i borbu pod obručima sa čak devet skokova više(24:15).

euroleague.net

Viktor Rad, Soni Vims i Endru Gaudlok su svojim poenima dobro otvorili treću četvrtinu, napravili seriju 10:0, spustili se na minus tri i rasplamsali navijače u “Menori” pokazavši Madridjanima da im neće tek tako prepustiti pobedu. Vidno su popravili igru u odbrani košarkaši Makabija, što im je donelo lakše poene u tranziciji, držali su Real bez koša oko pet minuta i uspeli da predju u vodjstvo. Sjajan potez Viktora Rada, zadnjom promenom je izbacio Rudija Fernandeza iz igre, a zatim snažno zakucao preko Gustava Ajona i spustio prednost na jedan posed, ali se Rudi već u sledećem napadu postarao da se vrati prednost Madridjana na pet poena. Čim su domaći počeli da igraju svoju igru, vratili su se u meč. Velika borba i na početku četvrte deonice, mini seriju jedne ekipe veoma brzo uspeva da anulira druga ekipa, a Pablo Laso je mudro spustio tempo ove utakmice, odmakao se Real ponovo na plus 10 i stekao se utisak da je ovim potezom španski stručnjak prelomio meč. Baš kada su svi mislili da je gotovo, Rad i Gaudlok uspevaju da vrate Makabi u igru, spustivši razliku na tri poena. 13 sekundi pre kraja, Kolton Ajverson pravi naivan faul u presingu na Serhia Ljulja, koji pogadja svoja slobodna bacanja i ponovo je prednost od “dva poseda” u korist Reala. Uspeli su gosti da osvoje “Menoru” i zabeleže drugu pobedu u ovom takmičenju, rezultatom 82:89, a sjajan posao je odradio Džejsi Kerol koji je imao 18 poena, 5/8 je šutirao za tri, Serhio Ljulj dabl dabl učinak 14 poena i 11 asistencija, “meč viner” Rudi Fernandez završio je ovaj susret sa 16 poena. U redovima Makabija, Viktor Rad 18 poena, Gaudlok je dodao 16, Soni Vims 15, dok su DiDžej Sili i Kolton Ajverson imali po deset poena.