Sjajan meč u Milanu i pobeda Armanija

Sjajan susret imali smo u Mediolanum Forumu, gde su košarkaši Milana dočekali atinski Olimpijakos. Armani se nalazi pri dnu tabele, dok je Olimpijakos u samom vrhu. Što se tiče večerašnjeg susreta, domaći tim je slavio rezultatom 97:83(15:21, 26:20, 26:20, 24:18). Četvrta pobeda Armanija protiv Olimpijakosa na 14 medjusobnih utakmica.

thatsmilan.com

I ovaj meč je krenuo nešto nervoznije, videli smo jednak broj izgubljenih lopti i pogodjenih šuteva na prvih pet minuta ovog susreta. Velike probleme je Armani imao da odbrani reket, pa je Jasmin Repeša, nakon prednosti grka od 12:6 bio primoran da reaguje tajm autom. Nije se praktično ništa promenilo u igri nakon minuta dogovora, samim tim je dovoljno reći da su dozvolili ofanzivni skok Milutinovu, praktično čim su kročili na parket. Sve u svemu, solidan kraj prvog dela meča, Olimpijakos je imao prednost 19:10.
Milano je bolje startovao u drugoj četvrtini. Uspeli su da ubrzaju tempo igre i da pridju Olimpijakosu na samo dva poena zaostatka za svega tri minuta košarke. Andrea Ćinćarini, Krunoslav Simon, Zoran Dragić, Milan Mačvan i Džamal Meklin su momci koji su uspeli da preokrenu rezultat i poprilično namuče izabranike Joanisa Sfairolopulosa, pa smo videli i da su ponovo preuzeli vodjstvo, nakon pogodjenih slobodnih bacanja, Andree Ćinćarinija. Totalno su preuzeli kontrolu košarkaši Milana. Prvo je jedan cirkuski šut od vrh table pogodio Milana, a onda je Džamel Meklin protrčao kroz sredinu i snažno zakucao što je podiglo na noge publiku u Mediolanum Forumu. Usporio je malo Jasmin Repeša igru svog tima ubacivši Miroslava Raduljicu u igru, a to su gosti iskoristili i prišli Armaniju na svega tri poena zaostatka. Koš za koš na startu drugog poluvremena, a najveću prednost gosti su uspeli da ostvare preko Jorgosa Printezisa, kada je bilo 47:43, pa i 50:46 nešto kasnije, ali od tada Armani im ne dozvoljava da previše skaču i konstantno održava prednost, sve dok gospodin Repeša nije uveo svoje najjače oružje u igru. Njegovu najbržu petorku, koja je završila treći kvartal sa više nego pristojnom prednošću od šest poena. Met Lodžeski hvata ofanzivni skok nakon dugo vremena i polaže loptu, a onda greši u odbrani, pa Krunoslav Simon dobija lagan put do koša i polaganje bez većih problema. Sfairopulos je pronašao petroku koja može da odgovori ovoj koju je Repeša poslao na parket, pa Armani nikako nije mogao da se odlepi. Odlično su domaći istrčali kontru iz koje je Davide Paskolo izvukao nesportsku ličnu grešku. Pogodio je Paskolo oba slobodna bacanja, a u nastavku akcije, plus pet svojoj ekipi donosi srpski reprezentativac, Milan Mačvan. Sjajna kontra i u narednom napadu. Paskolo krade loptu, dodaje Simonu, ovaj je video Paskola kako protrčava kroz sredinu i na vreme ga uposlio, pa dvadesetšestogodišnji italijan nije imao težak posao. Još nekoliko dobro istrčanih kontra napada donosi Armaniju ogromnih plus jedanaest protiv jedne od najboljih odbrambenih ekipa u Evropi. Ovo je inače bila i najveća prednost jedne od ekipa na meču koju su uspeli izabranici Jasmina Repeše da održe do kraja meča. Konačan rezultat je postavio Milan Mačvan, 99:83, brza i pametna igra Armanija donela je ovu slatku pobedu, a heroj je svakako petorka Mačvan, Paskolo, Ćinćarini, Dragić i Simon.