Simultanka Džejmsa dovoljna za pobedu Zelenih

Panatinaikos je ostvario jako važnu pobedu u borbi za plej-of Evrolige. Oni su slavili u Istanbulu kod Galatasaraja rezultatom 79:84.

Domaći sastav je bolje otvorio utakmicu, na krilima timske igre je stekao i dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini(20:9), a nakon deset minuta košarke je bilo 24:18. Nakon pogotka Džona Diblera van linije za tri poena(31:21) činilo se da će izabranici Ergina Atamana da iskontrolišu bez većih problema rezultat u prvom poluvremenu, ali onda je usledio crni period u napadu Galatasaraja dok je nišanske sprave namestio Kris Sington, za seriju gostiju 13:0. Na poluvremenu je bilo 40:43.

Panatinaikos je najveću prednost imao sredinom treće četvrtine kada je bilo 46:60 nakon poena Nika Kalatesa. Činilo se da su “Zeleni” iz Atine prelomili susret međutim Galatasaraj se nije predavao, tačnije Blejk Šilb je imao još nešto da kaže. Bivši igrač Crvene Zvezde je pogodio četiri šuta u naredna četiri napada svoje ekipe, upisao 10 poena i smanjio rezultat na 56:62, a nakon treće četvrtine je bilo 64:68. Domaći tim je najbliže preokretu u poslednjoj deonici bio nakon poena Sinana Gulera(72:77), ali Nik Kalates i Janis Burusis su svojim koševima sprečili da utakmice uđe u neizvesnu završnicu. Konačan rezultat je bio 79:84.

Majk Džejms je sa 18 poena i samo jednim promašajem iz igre predvodio svoju ekipu do velike pobede, a doprinos su pružili Kris Singlton i Džejms Feldin koji su susret završili sa 15 poena. Tibor Plajs je bio najbolji u poraženom sastavu sa 15 poena, dok su Vladimir Micov i Blejk Šilb meč završili sa 14 postignutih poena.

Panatinaikos se nakon ovog trijumfa izjednačio na tabeli sa Crvenom Zvezdom i Baskonijom po broju pobeda, međutim ove dve ekipe tek treba da odigraju svoj meč 21.kola Evrolige. Galatasaraj je upisao 15. poraz u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi, pa se sada nalaze usamljeni na poslednjoj poziciji. Izabranike Ergina Atamana u narednom kolu očekuje težak susret u Barseloni protiv istoimene ekipe dok će Panatinaikosu gostovati ekipa Bamberga.