Šampion srušen u Karpenji!

Unikaha se vratila u Evroligu i prvu utakmicu je igrala na domaćem terenu protiv istanbulskog Fenerbahčea i uspeli da naprave senzaciju i slave rezultatom 68:67 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10). Sjajna rola Reja Mekaluma u poslednjoj četvrtini donela je prevagu za ovu senzacionalnu pobedu Unikahe.

Izuzetno zanimljiva prva četvrtina u kojoj je palo čak 40 poena, počela je trojkom Adama Vačinskog i to na asistenciju Nemanje Nedovića, nakon čega je Šermadini pogodio koš uz faul i Unikaha startuje sa 6:0. Fener odgovara preko Datomea, Tompsona i Veselog i brzo vraća meč u egal. Sjajna sekvenca Datomea i Veselog donose novu prednost, ali je i Unikaha imala svoje adute pa smo nakon prvih deset minuta imali rezultat 20:20.
Slukas je odigrao sjajno u ovom delu utakmice, u kom je ubacio čak sedam poena! Fener je igrao sjajno, imali su i dvocifrenu razliku u dva navrata negde sredinom deonice, ali je timskom igrom Unikaha uspela da se rezulatski vrati u meč i sa pet poena zaostatka ode na veliki odmor.

Prilično nervozan početak treće deonice, samo šest poena smo videli za četiri minuta, a onda je nakon uspešnog pik end rola zakucao Georgi Šermadini, pa se Unikaha odbranila i Dragan Milosavljević “pakuje” trojku Fenerbahčeu za 43:45. Taman pošto su se vratili, trojku iz ćoška pogadja Vonamejker, a Nedović svojom tehničkom “poklanja” još lakih poena Fenerbahčeu i oni su to oberučke prihvatili. Za tren ona je razlika bila plus 10, a Fener je lagano priveo ovu deonicu kraju.
Poslednji kvartal počinjemo vezanim poenima Reja Mekaluma, čak 6, što je ponovo unelo neizvesnost u susret jer je razlika bila samo pola koša, a nakon horoga Džejmsa Ogastina, Unikaha nakon dužeg vremena prelazi u vodjstvo, koje je povećano nakon poena iz ofanzivnog skoka istoimenog igrača. Uspevala je domaća ekipa sjajnom odbranom da neutrališe ofanzivu Fenerbahčea, sveli su ih na svega 19 poena za 16 minuta košarke u drugom poluvremenu. Nakon tajm auta, Željko Obradović je pronašao rešenje za Plazinu zonsku odbranu i utakmica je vraćena u neizvesnost, kada je na semaforu pisalo 68:65. U poslednji minut se ušlo sa prednošću Unikahe od pola koša, Nedović je promašio trojku sa devet metara, potom je Slukas imao šut za pobedu koji je promašio i Senzacija se desila u Malagi! Šermadini je ubacio 12 poena, po 8 su imali Nedović i Milosavljević, a na drugoj strani je Slukas ubacio 15, Datome 13, a Jan Veseli 12 poena.