Rusvaj Bamberga, odluka pada u poslednjem kolu

U triler utakmici, Darušafaka je nakon produžetka isčupala pobedu i prolongirala odluku o poslednjem putniku u četvrtfinale Evrolige.

Prvu četvrtinu je obeležio rezervista domaćih, Maodo Lo. Reprezentativac Nemačke je za pet minuta na parketu ubacio 11 poena i napravio razliku na semaforu. Njegova ekipa je imala 8 razlike prednosti nakon prve deonice(22:14). Ni u drugom periodu Darušafaka nije uspela da nametne svoj ritam, Broze je uspostavio kontrolu a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 40:29.

David Blat važi za jednog od najboljih trenera u Evroligi, a kakav je defanzivni mag, njegova ekipa je prezentovala u drugom poluvremenu. Darušafaka je zaigrala u odbrani na najvišem mogućem nivou, a u napadu su Adrian Moerman i Bred Vonamejker pogodili neke važne šuteve, pa su gosti prednost Brozea spustili na samo 3 poena zaostatka(58:55) nakon 30 minuta košarke.

U finišu je viđena prava drama. Nakon koša Daniela Tajsa uz faul Moermana, domaćin je poveo 84:79, samo 65 sekundi pre kraja susreta. Vil Klejburn je u sledećem napadu bio precizan sa linije slobodnih bacanja, oba puta za 84:81. Usledio je promašaj Dariusa Milera, da bi na drugoj strani trojku spasa za goste pogodio Luk Harangodi. Bamberg je imao poslednji napad u regularnom toku susreta, ali Miler je bio neprecizan u poslednjoj sekundi, tako da je meč otišao u produžetak.

Izabranici Andree Trinkijerija su i u dodatnih 5 minuta stekli početnu prednost. Nakon trojke Nikosa Zizisa za 94:91, dve minute pre kraja, utisak je bio da će gosti ipak ostati kratkih rukava. Vonamejker je pogodio težak šut za dva poena, zatim je Klejburn opet pogodio oba slobodna bacanja, a onda je isti igrač u kontri poentirao za 94:97. Bamberg nije uspeo da dođe u situaciju za povratak, na kraju je bilo 97:99.

Bred Vonamejker je sa 30 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Vil Klejburn je zabeležio 26 poena, a Adrian Moerman 19. Fabijan Kozer je sa 15 poena predvodio poraženi sastav, dok su po 13 upisali Daniel Tajs i Maodo Lo.

Ovom pobedom, Darušafaka je došla u situaciju da pred svojim navijačima odlučuje o svojoj sudbini. U poslednjem kolu Evrolige, Darušafaka će igrati protiv Crvene Zvezde u Istanbulu, u direktnom okršaju za 8. mesto i plasman u četvrtfinale, dok će Broze na svom parketu ugostiti Galatasaraj.