Rodrigovih 24 poena u drugom poluvremenu za pobedu Efesa!

Darušafaka pretrpela drugi poraz zaredom u Evroligi od turskih ekipa 88:93!

Kanonada Francuza van linije 6.75 donela razliku i preokret za pobedu gostiju. Prvih dvadeset minuta maltene u potpunosti su pripali ekipi Darušafake. Nakon prvog vođstva posle 3 minuta (8:6) domaći nisu ispuštali prednost do kraja prvog poluvremena (46:42).
Sa tri vezane trojke, odnosno 14 vezanih poena najbolji igrač Efesa je prelomio meč, doneo preokret i plus +15 za svoju ekipu (52:67). Sa identičnom razlikom se otišlo na pauzu pred poslednju četvrtinu, koju su domaći dobili (28:19) i u kojoj su bili blizu drugog velikog preokreta, ali više od -4 (84:88) nisu mogli.

U sjajnoj utakmici ove dve turske ekipe, istakli su se kod gostiju Rodrigo sa 24 poena (6/7 za tri poena) uz 5 asistencija, Moerman sa 9 poena, ali sa 12 ubeleženih skokova, Pleiss je dodao 12. Vasa Micić je postigao 9 koševa, ali uz 5 skokova i 8 podeljenih asistencija.
U ekipi Darušafake Erik 18 poena, Peiners 15, Baygul 11 i McCallum 10 poena uz 5 skokova i 6 asistencija.