Real protiv Barselone prekinuo niz od tri poraza u Evroligi (VIDEO)

Madriđani su obradovali domaću publiku pobjedom nad najvećim rivalom, Barselonom. Utakmica je bila neizvjesna sve do treće četvrtine, u kojoj je Real stekao veliku prednost.

Ekipe su meč počele dosta oprezno, ispitujući snage protivnika. Prva četvrtina je odigrana na mali broj poena, skormnih 15-15. U drugom dijelu prvog poluvremena ekipe su se otvorile i igrala se dosta dobra košarka, kada se usporedi sa prvom četvrtinom kao da su druge ekipe izašle na teren. Obe ekipe su sjajno šutirale u ovom dijelu utakmice, Real 50%, a Barsa 47%. Rezultat ove četvrtine bio je 25-23, tako da se na pauzu otišlo rezultatom 40-38.

Nakon neizvjesnog prvog dijela utakmice Real diže tempo u napadu, a u odbrani igra sjajno. Barselona je u trećoj četvrtini uspjela da postigne samo 14 poena, a šut im je bio 29%, a gosti nisu postigli niti jednu trojku u ovom dijelu. Real je sa druge strane držao svoj šut na zavidnih 50%, a postigli su 28 poena. Upravo u ovoj četvrtini prelomila se utakmica na stranu domaćina,te se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 68-52. Igrači Barcelone su pokušali da naprave čudo u zadnjoj četvrtini, medjutim uspjeli su da je dobiju sa samo četiri razlike. Najbliže su prišli na četiri minute do kraja, tada je razlika bila samo devet poena. Gosti nisu mogli više da se približe Realu i utakmica je završena 87-75.

REAL MADRID – BARSELONA 87-75 (15-15, 25-23, 28-14, 19-23)

Real Madrid: Dončić (16), Rejes (14), Tompkins (12), Kampaco (10), Kerol (10), Fernandez (10), Kozer (6), Tejlor (6), Tavares (3), Rendle (0) i Mačijulis (0)

Barselona: Tomić (12), Oriola (11), Ertel (11), Sandres (8), Navaro (7), Serafin (6), Presi (6), Hanga (5), Ribas (5), Moerman (4), Koponen (0), Klaver (0)