Raspršen san Žalgirisa u Istanbulu

Galatasaraj je nakon sedam uzastopnih poraza u svim takmičenjima savladao Žalgiris rezultatom 87:79 i tako zaključao vrata četvrt-finala Evrolige za Litvance.

Prvu četvrtinu susreta je obeležio tandem Fitipaldo-Plajs. Plejmejker i centar Galatasaraja su pored Tajusa jedini pogađali za svoju ekipu u prvom periodu a rezultat je bio 17:17 nakon 10 minuta košarke. Domaći sastav je u drugoj četvrtini pogodio nekoliko teških šuteva i tako prvi stekao blagu prednost, na poluvremenu je bilo 40:34.

Izabranici Ergina Atamana su bolje otvorili i treću četvrtinu a nakon trojke Koksala je bilo maksimalnih +10(49:39). Tu prednost su održavali skoro do kraja ovog perioda, Paulius Jankunas je svojim poenima okončao ovu deonicu, rezultat je bio 65:57. Najbolje minute na susretu, Žalgiris je prikazao u prvom delu četvrte četvrtine, serijom 5:0 Lukas Lekavičius je svoj tim približio na samo 3 poena zaostatka a par napada kasnije nakon koša Jankunasa bilo je minimalnih 74:73 na tri minute do kraja susreta.

Kada se činilo da bi moglo doći do preokreta u samom finišu, napad gostujuće ekipe je potpuno stao a Guler, Fitipaldo i Plajs su bili precizni u naredna tri poseda Galatasaraja za pobedu svoje ekipe nakon sedam uzastopnih poraza u svim takmičenjima. Konačan rezultat je bio 87:79.

Bruno Fitipaldo je bio najbolji pojedinac na susretu, on je utakmicu završio sa 21 poenom a pratili su ga u pobedničkom sastavu i Tibor Plajs sa 17 odnosno Sinan Guler sa 16 poena. Naš internacionalac, Vladimir Micov je imao 11 poena. Standardno najbolji u redovima Žalgirisa je bio Brok Motum sa 18 poena, Paulius Jankunas je skupio 14 a dvocifren učinak su još imali Lukas Lekavičius sa 11 i Leo Vesterman sa 10 poena.

Nakon ovog poraza, Žalgiris je ostao samo sa teoretskim šansama za plasman u četvrt-finale Evrolige. Izabranici Šarunasa Jasikevičiusa zaostaju tri pobede za osmom pozicijom a u narednom kolu u Kaunas stiže Real Madrid. Šanse Galatasaraja za doigravanje su odavno samo u domenu teorije, izabranici Ergina Atamana su jedina ekipa koja nema pobedu na gostujućem parketu u Evroligi ove sezone, a to će imati priliku da promene u narednom kolu kada gostuju Milanu, trenutno najgoroj ekipi u ovom takmičenju.