Rapsodija Galate u Istanbulu, na kraju slavio Fenera

Istanbulski derbi odigrao se u Ulker Sports Areni, a pripao je gostujućoj ekipi. Od samog starta je Galatasaraj nametnuo svoj tempo i veoma brzo došao u do prednosti od dva poseda koju nisu uspeli da održe tokom čitavog susreta. Na kraju, rezultatom 85:80(19:27, 22:27, 23:12, 21:14) Fener odnosi ceo plen i beleži veoma važan trijumf.
Blejk Šilb imao je sjajno prvo poluvreme. Ubacio je 12 poena bez promašaja iz igre, a i bio je igrač Galatasaraja koji je imao najviše odigranih minuta u prvih 20 minuta. Naravno, valja spomenuti i Vladimira Micova, kao i Sinana Gulera koji su ubacili po 10 poena, a srpski internacionalac je imao i pet asistencija. Košarkaši Galatasaraja promašili su svega šest šuteva u prvom poluvremenu, a i izgubili su samo tri lopte. Ono što upada u oči je indeks korisnosti. Košarkaši Galatasaraja imaju više nego duplo veći indeks korisnosti od igrača Fenerbahčea, 78 naspram 37. U redovima domaćih, još jedan srpski košarkaš je bio fantastičan. U pitanju je momak koji se skoro vratio na parket nakon povrede, Bogdan Bogdanović i on je postigao 11 poena i sa indeksom korisnosti 8 bio najbolji u svom timu. Luidji Datome ga je ispratio sa 7 poena i po jednim skokom i asistencijom. Željko Obradović je svakako imao razloga da bude ljut na svoje košarkaše, koji su igrali veoma slabo u prvom poluvremenu i dozvolili protivniku da se raspuca.

Probudio se Fenerbahče u trećem kvartalu i spustio prednost gostiju na jednocifrenu, što je rezultovalo trajm autom Eregina Atamana. Bobi Dikson, Kostas Slukas i Jan Veseli su podigli energiju kako na parketu tako i na tribinama. Izabranici Željka Obradovića ubacili su u mašinu gostujući sastav i nakon dugo vremena spustili prednost na samo jedan posed, pa smo u poslednju četvrtinu ušli sa svega dva poena prednosti u korist Galatasaraja. Fenerbahče je dobio treću četvrtinu rezultatom 23:12, a Dikson i Veseli su bio najefikasniji pojedinci koji su ubacili po 14 poena na susretu. Medjutim, gosti su bili više nego sigurni u nastavku i počeli poslednjih deset minuta, serijom 7:2. Dosta se čvršće igralo u ovim momentima nego u prethodne tri četvrtine, a to je rezultiralo nešto nervozniju igru u napadu obe ekipe, bilo je mnogo promašaja i jako mali broj ofanzivnih skokova. Monotoniju su prekinuli Nanali, Veseli i Datome, najviše iz pika i ponovo su izjednačili rezultat. Velika drama u završnici, borba za koš je bila kao za goli život. Odličan pik end rol Diksona i Veselog, a prostor je Dikson iskoristio i pogodio trojku. Nakon toga jedan sumnjiv faul u napadu koji je dosudjen Vladimiru Micovu, posle toga je bacanja izveo Luidji Datome, bio precizan oba puta i Fenerbahče po prvi put ima prednost od četiri poena. Na kraju, pobeda domaćina, 85:80, a Jan Veseli i Bobi Dikson su bili najefikasniji sa 20 odnosno 17 poena, a dvocifreni su bili još Bogdanović i Datome sa po 14 poena. Na drugoj strani Blejk Šilb sa 21 poenom predvodi navalu Galate, a prati ga Sinan Guler sa 17 i Vladimir Micov sa 14.