Printezisov flouter srušio Zvezdu

Iako se Zvezda serijom 18:0 vratila u drugom poluvremenu, Olimpijakos je slavio u produžetku nakon koša Printezisa za pobedu.

U prvom poluvremenu je viđena tvrda košarka, obe ekipe su prikazale odličnu odbranu, ali Olimpijakos je pronalazio način da poentira i u napadu, pa je na poluvremenu imao “velikih” 13 poena prednosti(17:30). Šuterska rapsodija Crvene Zvezde je krenula krajem treće četvrtine pri rezultatu 32:42. Usledile su tri trojke za domaćina u naredna četiri napada. Prvo je pogodio Marko Gudurić, zatim Marko Simonović, a na kraju i Nemanja Dangubić za potpuni priključak, a na kraju i vođstvo nakon poena Simonovića za kraj 3/4(43:42).

Zvezdina serija je nastavljena i početkom poslednje deonice. Izabranici Dejana Radonjića su upisali 18 uzastopnih poena, a seriju je prekinuo Dimitrios Agravanis trojkom(50:45). U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 58:58 nakon trojke Gudurića na jednoj, odnosno Printezisa na drugoj strani. Poslednji napad na utakmici su imali gosti, ali Mancaris je promašio šut za pobedu pa se otišlo u produžetak.

Dodatnih pet minuta je obeležio veliki broj faulova i slobodnih bacanja, a rezultat je bio poravnat na 30 sekundi pre kraja(64:64). Loptu je uzeo Gudurić, ali se spetljao pa su poslednji šut imali gosti. Odgovornost u Olimpijakosu je preuzeo Jorgos Printezis i pogodio svoj karakteristični flouter za pobedu. Konačan rezultat je bio 64:66.

Kostas Papanikolau je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, 16 poena je upisao Dimitrios Agravanis, a 15 junak gostiju, Jorgos Printezis. Najbolji u poraženoj ekipi je bio Marko Gudurić sa 14 poena, a dvocifren je bio i Čarls Dženkins sa 13.

Ovom pobedom, Olimpijakos je osigurao prednost domaćeg parketa u plej-ofu Evrolige, dok će Zvezda još uvek morati da strepi za plasman u doigravanje. Zvezda će u narednom kolu, koji je na rasporedu već za dva dana, gostovati Barseloni dok će Olimpijakos u Pireju ugostiti Real Madrid.