Posle Moskovljana pala i Barselona!

Budućnost bolja od katalonaca u “Morači” 67:64!

“Buđenje lava.” Tako se najbolje može nazvati ponašanje šampiona ABA lige u ovosezonskoj Evroligi! Nakon jako lošeg starta i vezanih poraza od, bar po budžetu, ekipama sličnog kalibra, počeli su evropski velikani da polažu oružje u Podgorici. Nakon Baskonije, CSKA, večeras je to učinila i Barselona.

U jako neefikasnoj utakmici 67:64 (14:15, 17:18, 15:13, 21:18) ekipa Svetislava Pešića nikako nije uspela da pronađe rešenje za odličnu odbranu Budućnosti, koja je zasluženo slavila. Ima li su domaći i prednost od +7 sredinom druge četvrtine (26:19), ali su na poluvreme, bar rezultatom, zadovoljniji otišli igrači Barselone (31:33). Tokom čitave treće četvrtine, gosti su održavali blagu prednost od dva do šest razlike, da bi se ipak u poslednju deonicu otišlo nerešenim rezultatom (46:46). Mogli su izbranici Aleksandra Džikića da izbegnu penal završnicu i neizvesnost minut pre kraja utakmice, ali najpre promašajima E.Klarka sa linije penala, potom i faulom Gordića za tri slobodna bacanja Singltona (3/3) gosti su prišli na 65:64. Jako loša odbrana Barselone u poslednjih 20 sekundi iznudila je faul nad Džeksonom i dva slobodna bacanja koje je iskoristio. Pokušao je Adam Hanga šutem za tri poena do produžetka ali nije pogodio.

Malo je igrača završilo dvocifrenim učinkom. Kod domaćih E.Klark 12, Nemanja Gordić 12, Danilo Nikolić 11 poena. U ekipi Barselone Ante Tomić je meč završio sa 10 poena i 6 skokova, dok je Hanga kao najefikasniji u svom taboru ubacio 12.