“Ponos Izraela” slavio nad Galatom

Makabi je nakon poraza od Real Madrida, dočekao ekipu Galatasaraja u svojoj “Menori” i nakon velike borbe izašao kao pobednik. Slavili su rezultatom, 98:92(18:24, 26:23, 25:18, 29:25)a najefikasniji pojedinac je bio Soni Vims.

Košarkaši Makabija su ostali bez trenera, Ereza Edelstejna, pre nekoliko dana i to se svakako osetilo u njihovoj igri. Sjajna partija Džastina Dentmona u prvoj četvrtini u kojoj je postigao sedam poena, pogurala je goste iz Istanbula koji su dobili prvu deonicu rezultatom 24:18. Probudili su se domaći u drugom kvartalu i nakon tri minuta, rezultat je bio nerešen. Igralo se u mini serijama do kraja poluvremena, igra je bila veoma dinamična, što se i očekivalo, na kraju krajeva. Zanimljivo da Viktor Rad, Di Džej Sili, Gal Mekel i Gaj Pnini nisu ni jednom uputili šut na koš za prvih 20 minuta.

euroleague.net

U narednoj četvrtini, Makabi je preuzeo prednost i kontrolisao rezultat do kraja do trećeg dela koji su završili sa 4 poena prednosti. Razigrali su se Rad i Gaudlok i to je svakako pomoglo Makabiju da održi prednost koju su ranije stekli. U poslednjoj deonici igra nije bila tečna kao u prve tri, napravljen je veliki broj faulova, a samim tim je izveden i veliki broj slobodnih bacanja. Na kraju zaslužena pobeda Makabija, Soni Vims je bio fenomenalan ubacio je 23 poena i uhvatio je 5 lopti, Devin Smit i Kolton Ajverson su imali po 17 poena. Na drugoj strani, Džastin Dedmon je dodao 22 poena, Micov 18, Guler 15, a Tompson 10 poena. Makabiju je ovo prva pobeda u Evroligi, dok Galatasaraj ima sva tri poraza.