PAO lako protiv Armanija

Košarkaši Panatinaikosa zabeležili su veoma važnu pobedu nad Emporio Armanijem u okviru 23. kola ovosezonske Evrolige. Zasluženu pobedu rezultatom 74:61 (21:15, 17:10, 19:15, 17:21), zeleni su zabeležili u polu praznoj OAKA Areni.

Na prve poene smo čekali dobra dva minuta, a agoniju je prekinuo Andrea Ćinćarini. I pored tih problema sa skraćenom rotacijom, gosti nešto bolje otvaraju ovaj susret i stvara seriju 10:2 nakon skoro pet minuta igre. Prizvao je Paskval svoje igrače i oni odgovaraju svojom serijom 13:0 i uspostavljaju prvu prednost na susretu, a ujedno dobijaju i prvu četvrtinu rezultatom 21:15, u kojoj se čak šest igrača domaćeg sastava upisao u listu strelaca. Nešto sporiji ritam u drugom kvartalu u kom smo videli nešto više izgubljenih lopti, ali i promašenih šuteva. Sredinom druge četvrtine Panatinaikos odlazi na dvocifrenu razliku i bilo je jasno da će biti teško Armaniju da se vrati u život. Gosti su postigli samo deset poena u ovoj četvrtini, pa je na poluvremenu rezultat glasio 38:25. Nije ni treći period bio drugačiji od prethodna dva, igra se često sekla, a Armani iz napada u napad povećavao svoju prednosti i nakon 30 minuta košarke imao visokih plus 17. Italijanski predstavnik je zbog broja igrača igrao zonsku odbranu tokom čitavog meča, a Ćavi Paskval je to ipak nešto lakše rešio i bez većih problema prelomio susret u svoju korist. Iako je u jednom momentu Armani prišao na minus 13, mnogo im je nedostajalo da dodju do preokreta, pa je domaći tim slavio rezultatom 74:61. Zanimljivo, svi igrači koji su danas izašli na parket su se upisali u strelce i to je bio slučaj u obe ekipe, a najefikasniji je bio Avudu Abas sa 15 poena. U pobedničkoj ekipi, po 13 poena imali su Majk Džejms i Nik Kalates.