Pangos rešio dramu

Baskonija je poražena od Žalgirisa sa 79:84 u poslednjem kolu Evrolige. Baskonija će posle ovoga poraza sigurno zauzeti 7. ili 8. poziciju, a to zavisi od ishoda meča Darušafaka-Crvena Zvezda. Najbolji u pobedničkom timu bili su Pangos sa 15 poena i 5 skokova, Vesterman sa 13 poena i 9 asistencija, Motum sa 13 poena i 6 asistencija, Uljanovas sa 12 i Jankunas sa 10 poena. U Baskoniji su se istakli Larkin sa 20 poena i 6 asistencija, Boboa sa 16 poena, Tili sa 13 poena i 7 skokova i Blažič sa 12 poena.

Prvo poluvreme obeležilo je nekoliko preokreta. Žalgiris je počeo utakmicu serijom 10:2, ali su domaćini imali odgovor i uspeli da preuzmu prednost. Rezultatska klackalica trajala je do prve četvrtine kada Žalgiris poenima Motuma i Pangosa odlazi na 16:21. Žalgiris je prednost čuvao sve do sredine druge četvrtine, kada je trojkom Hange Baskonija preuzela prednost. Usledili su minuti slabije napadačke realizacije, a u samoj završnici poluvremena ponovo Pangos poenima sa slobodnih bacanja donosi prednost Žalgirisu od 40:41.

Baskonija je u trećoj četvrtini napravila previše grešaka, dok je Žalgiris ušao u odličnu šutersku seriju za tri poena i zadržao dominaciju u ofanzivnom skoku što im je omogućilo da se u završnici ovog perioda odlepe na 56:68. Sve se preokrenulo u poslednjoj četvrtini, Žalgiris je gubio lopte usled odličnog pritiska koju je Baskonija pravila u defanzivi, a domaći tim bio taj koji je trojkama u bitnim momentima sustizao razliku. Kada je Boboa pogodio trojku za 79:81 na minut meč je doživeo kulminaciju neizvesnosti. Pangos je u poslednjem napadu Žalgiris bi precizan za tri poena i doneo pobedu svom timu. Boboa je pokušao da brzo odgovori, ali je promašio, te je svaka nada za preokret izgubljena.