Panathinaikos prvi porazio Fenerbahce

Đorđevićev Panathinaikos je na domaćem parketu pobijedio Fenerbahce rezultatom 76:71 (15:20, 21:16, 19:17, 21:18) u derbiju osmog kola, te tako nanio prvi poraz Obradovićevim izabranicima u TOP 16 fazi Evrolige. Sjajan debi imao je Elliot Williams koji je postigao 14 poena, od toga četiri kada se meč lomio.

Utakmica je do posljednjeg minuta bila neizvjesna. Naime, na dvije minute do kraja Panathinaikos je vodio 72:64, ali se Fener vraća poenima Udoha i trojkom Dixona na samo jedan poen zaostatka na 55 sekundi do kraja. U narednom napadu, Fener je zakazao u odbrani, Williams je poentirao iz reketa, dok je na drugoj strani Bogdanović iz loše izgrađene pozicije promašio za tri poena te je potom napravio faul nad Williamsom na 8,9 sekundi do kraja. Williams je pogodio oba slobodna bacanja za 76:71. Dixon je pokušao za tri poena, ali je promašio cijelu konstrukciju koša, za veliko slavlje domaćina.

Fener je bolje otvorio utakmicu dobiši prvu četvrtinu sa 20:15. Međutim PAO do poluvremena uspijeva da anulira prednost Obradovićevih pulena te se u drugo poluvrijeme krenulo od nule, bilo je 36:36.

U trećoj četvrtini obje ekipe su održavale priključak jedna za drugom, nakon 30 minuta bilo je +2 za domaće. U posljednjih deset minuta Đorđevićevi izabranici uspijevaju doći do maksimalnih +8 poslije tehničke greške Obradoviću. Gosti uspijevaju na minut do kraja trojkom Dixona stići na -1, ali su tu stali te upisali prvi poraz u ovoj fazi Evrolige.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom timu bio je Elliot Williams sa 14 poena. Dvocifren je bio još samo Miroslav Raduljica sa 13 poena i pet skokova.

Srpski internacionalac Ognjen Kuzmić za nešto manje od 12 minuta provedenih na teren postigao je šest poena (2 od 6 za dva poena, dva od dva slobodna bacanja) uhvativši i osam skokova.

U sastavu Fenera najbolji je bio Ekpe Udoh sa 19 poena i sedam skokova. Dvocifreni su bili i Boby Dixon sa 16 poena i Jan Vesely sa 12 poena i sedam skokova.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović za 33 minute provedene na terenu postigao je devet poena, uz loš procenat šuta za tri poena (tri od devet za tri), upisao je i tri skoka, tri asistencije ali i tri izgubljene lopte.

Njegov reprezentativni kolega Nikola Kalinić na terenu je proveo nešto manje od 15 minuta te je postigao 2 poena, dodavši tri skoka i jednu asistenciju te četiri lične greške.