Olimpijakos se zakucao u Perasovićev zid

Granitna odbrana Anadolu Efesa je vodila Perasovićev tim do velikog trijumfa i vođstva od 2:1 u seriji protiv Olimpijakosa. Rezultat je bio 64:60.

Već u prvoj četvrtini se dalo naslutiti da nas očekuje rezultatski neefikasna utakmica s obzirom da je nakon osam minuta košarke bilo tek 11:11. Efes je ozbiljniju rezultatsku prednost stekao u poslednjih pet minuta druge četvrtine koju su finiširali serijom 12:2, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 33:27. Dobru igru sa kraja prvog poluvremena, izabranici Janisa Sfairopulosa su preneli na start treće četvrtine koju su otvorili sa 8:0. Nakon poena Derika Brauna za 51:34 i maksimalnih 17 razlike za domaćina, krajem treće četvrtine, činilo se da je pitanje pobednika rešeno, ali Olimpijakos nas je navikao na velike preokrete, tako da se ni ovaj put nisu predali.

Zahvaljujući dobroj odbrani i pogotcima Jorgosa Printezisa i Vangelisa Mancarisa, gosti su napravili seriju 15:2 i prišli na samo četiri poena zaostatka(53:49). U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 59:57 nakon trojke Vasilisa Spanulisa. U narednom napadu za domaćina, Tajler Hanikat je popravio promašaj Brajanta Danstona za 61:57, ali Spanulis je opet pogodio trojku i smanjio zaostatak na samo jedan poen. Olimpijakos je bio prinuđen da pravi faul, a Tomasu Ertelu ruka nije zadrhtala. Spanulis je imao šut za produžetak, ali nije uspeo da pogodi i četvrtu uzastopnu trojku. Konačan rezultat je bio 64:60.

Brajant Danston je 16 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, Tomas Ertel je upisao 13 poena, Derik Braun 12, a dvocifren je još bio Džejson Grendžer sa 11 poena. Jedini dvocifreni u poraženom timu je bio Vasilis Spanulis sa 15 poena.

Anadolu Efes je ovom pobedom poveo sa 2:1 u seriji, a prvu meč loptu će imati pred svojim navijačima u Istanbulu za dva dana, kada je na rasporedu četvrta utakmica.