Olimpijakos se poigravao: +23 protiv Armanija

Olimpijakos je u Pireju demolirao goste iz Milana rezultatom 81 – 58. Ovo je Armaniju drugi debakl u TOP 16 fazi. Definitivno je u pitanju ekipa u kojoj mnogo stvari ne funkcioniše.

Armani je dobro otvorio utakmicu, i prvu deonicu rešio u svoju korist 13 – 18. Olimpijakos se budi u drugoj četvrtini, te se na poluvreme otišlo rezultatom 39-35.
U nastavku je međutim na parketu postojao samo jedan tim. Armani je drugom poluvremenu ubacio samo 23 poena, pa je na kraju doživeo katastrofu.

Jorgos Printezis je sa 12 poena i 6 skokova bio najbolji. Met Lodžerski dodao je 12 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Lafajet i Petvej dodali su po 13 poena.

U italijanskoj ekipi samo je Alesandro Đentila sa 12 poena imao dvocifren učinak.