Olimpijakos pobedio Darušafaku u Istanbulu

Crveno-beli iz Pireja su u okviru 10. kola Evrolige savladali Darušafaku u Istanbulu rezultatom 71:77(21:24, 13:19, 17:14, 20:20).

Ekipa iz Pireja je uspela bez većih problema da savlada Darušafaku i tako upiše šestu pobedu u ovom takmičenju dok je izabranicima Davida Blata ovo bio treći uzastopni poraz u okviru Evrolige pa se sada nalaze na omjeru od pet pobeda i isto toliko poraza. Iako je domaći sastav imao odličan šut za tri poena(9/15) i veliki doprinos Furkana Aldemira u poslednjoj deonici, to nije bilo dovoljno da se savlada objektivno bolji Olimpijakos u večerašnjem susretu.

Sve do rezultata 28:26 u drugoj četvrtini se igralo koš za koš a onda je usledila serija gostiju od 11:0 koju je predvodio Met Lodžeski sa dve trojke i ukupno osam poena a domaća ekipa do kraja susreta nije pronašla način da preokrene rezultat. Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 34:43.

U trećoj deonici je Olimpijakos došao i do maksimalnih +12(40:52) ali su trojkama Dairis Bertans i Vil Klejburn uspeli to da spuste na dohvatljivih 51:57 na kraju treće četvrtine. U poslednjoj deonici se aktivirao i Furkan Aldemir koji je svojim poenima držao Darušafaku u životu, u jednom momentu su se spustili i na -2(61:63) ali je Erik Grin novom trojkom vratio na +5 za goste da bi nekoliko napada kasnije isto to učinio za istu razliku, samo je ovaj put na semaforu bilo 67:72 i mnogo manje vremena za domaći sastav. Izabranici trenera Blata su do kraja susreta uspeli samo da ublaže poraz za konačnih 71:77.

Jorgos Printezis i Met Lodžeski su predvodili ekipu iz Pireja sa po 15 poena, Vasilis Spanulis je dodao 13 a Erik Grin 10 poena. Kod Darušafake najistaknutiji je bio Vil Klejburn sa 21 poenom, Bred Vonamejker je skupio 11 a dvocifren je još bio Furkan Aldemir sa 10 poena.

U narednoj rundi Olimpijakos dočekuje Uniks iz Kazanja dok će Darušafaka gostovati Baskoniji, jednim od glavnih rivala za plasman u plej-of.