Olimpijakos poklonio veliku pobedu svojim navijačima

U derbiju Grčke, Olimpijakos je treći put ove sezone savladao Panatinaikos rezultatom 77:69(17:11, 21:26, 17:13, 22:19) i tako poklonio svojim navijačima najlepši božični poklon.

U prvoj četvrtini viđena je tvrda košarka, od samoga starta igrale su se žestoke odbrane na obe strane terena pa je nakon prvih pet minuta igre bilo 5:5. Kem Birč je serijom od šest poena doneo prvu blagu prednost domaćem timu a Ćavi Paskval bio prinuđen da pozove svoj prvi tajm-aut. Prva deonica je završena rezultatom 17:11. Drugu četvrtinu je obeležio Kej-Si Rivers, bivši igrač Real Madrida i Bajern Minhena je sasuo 13 poena u koš Olimpijakosa i tako do poluvremena smanjio rezultat na minimalnih 38:37.

U trećem periodu se igralo “koš za koš”, tek u poslednjoj minuti ove četvrtine nakon koševa Lodžeskog i Grina, jedna ekipa je napravila razliku od dva poseda te je na kraju četvrtine bilo 55:50. Olimpijakos je odlično otvorio i poslednji period, nakon poena Votersa došli su i do maksimalnih +11(64:53). Panatinaikos je uspeo još jednom da priđe na 65:62 ali onda su usledile dve trojke i zakucavanje Papapetrua koji je stavio tačku na ovaj susret. Konačan rezultat je bio 77:69.

Janis Papepetru je bio najbolji pojedinac u crvenom-belu dresu, susret je završio sa 13 poena, Kem Birč je dodao 11 a dvocifreni su još bili Erik Grin i Vasilis Spanulis, obojica su upisali 10 poena. Kod Panatinaikos su maestralno veče imali Majk Džejms i Kej-Si Rivers, obojica su imali po 23 poena ali nedostajao im još neki raspoložen saigrač za pobedu u Pireju.

Olimpijakos je upisao svoju 11 pobedu u Evroligi i tako zadržao drugu poziciju koju dele zajedno sa Baskonijom a priključiće im se i Real Madrid ukoliko savlada CSKA na svom parketu. U narednoj rundi, izabranike Janisa Sfaropulosa čeka gostovanje Barseloni koja je sinoć doživela debakl u Bambergu. Panatinaikosu je ovo bio sedmi poraz nakon 16 odigranih kola a utisak će pokušati da poprave protiv Efesa pred svojim navijačima u narednoj rundi takmičenja.