Ogromno uzbuđenje viđeno je na sva tri meča grupe C EL

Barselona-Fenerbahče 89-91
Barselona i Fenerbahče su odigrali izuzetno kvalitetan meč u Blaugrani a pobednik je, zahvaljujući Nemanji Bjelici, bila ekipa Fenerbahče Ulkera. Bjelica je odlučujući šut pogodio 2 sekunde pre kraja produžetka.

Euroleague-Logo

Meč u Barseloni obeležili su efikasni napadi i dobra igra obe ekipe, posebno u napadu. U prvom poluvremenu je ekipa Fenera bila daleko sigurnija u napadu, lako je rešavala situacije i poentirala. Na poluvreme je ekipa iz Istanbula ponela pet poena prednosti. Do preokreta je došlo u 3/4 koju je Barselona dobila rezultatom 24-17. U poslednjoj deonici viđena je rovovska igra, a Fener je bio blizu pobede i u regularnom delu ali je Bogdanović previše požurio i šutirao sa pola terena iako je na satu ostalo još 4 sekunde. U produžetku je nastavljena izuzetna borba koja je rešena sjajnim pogotkom Bjelice.
Srpski reprezentativci Bjelica i Bogdanović odigrali su odličan meč u dresu tima koji predvodi najtrofejniji trener Evrope, Željko Obradović. Bjelica je postigao 13 poena, imao 6 skokova i 3 asistencije. Bogdanović je bio prva napadačka opcija na ovom meču i postigao je 23 poena. Veseli je takođe briljirao sa 16 poena i 10 skokova.
U ekipi Barselone sjajan meč odigrao je Dešon Tomas sa 23 poena, kao i Marselinjo Uertas sa 25 poena i 5 asistencija. Hezonja i Doelman su dodali po 12.
Na tabeli prva je i dalje Barselona sa skorom 8-1, dok je Fenerbahče drugi sa skorom 7-2.

EA7-Panatinaikos 66-64
Meč u Paladeziju obeležilo je ispadanje parketa i njegova popravka više nego poprilično neefikasna utakmica. Parket je ispao pred kraj prve četvrtine, i popravka je trajala više od 10 minuta.
Danijel Heket ponovo je predvodio svoju ekipu i postigao je 21 poen, a imao je i 4 uspešna dodavanja. U ekipi Armanija niko više nije bio dvocifren.
Ekipa Panatinaikosa odigrala je loš meč, posebno ofanzivno, što nije bila ovogodišnja odlika ekipe Zelenih. Na ovom meču odličnu rolu odigrao je Ej Džej Sloter sa 17 poena, kao i izuzetni Dimitris Dijamantidis koji je zabeležio učinak od 12 poena, 11 asistencija !!!, 4 skoka za ukupan indeks korisnosti 28. Janis Blums je šutirao za 3 poena 4/6, i imao 13 poena.
Panatinaikos je ovim porazom došao do skora 5-4, dok je Armani na skoru 4-5, ali su oba tima obezbedila TOP 16 fazu.

Bajern-Turov 95-89

soskanal.net

Nezaboravno veče imali su srpski internacionalci na ovom meču, a posebno je bio inspirisan Duško Savanović koji je postigao 31 poen, imao 6 skokova i 2 asistencije. Odlični su bili i Vladimir Štimac sa 12 poena i 6 skokova za samo 15 minuta u igri, a u ekipi Turova i Nemanja Jaramaz sa 16 poena i Uroš Nikolić sa 9.
Ekipa trenera Rajkovića je bila bolji rival sve do poslednje deonice u kojoj je Pešićev tim slavio rezultatom 32-17 i obezbedio pobedu.
Oba tima nemaju više šansi za TOP 16 fazu EL.