Odlične partije Micića i Milutinova u pobjedi Olimpijakosa nad Efesom

Olimpijakos je u svojoj dvorani Mira i Prijateljstva dočekao Anadolu Efes u okviru dvanaestog kola.

Olimpijakos je bolje otvorio utakmicu, te nakon uvodnih poena Milutinova i Micića su brzo napravili seriju 10:0. U napadu su se smjenjivali Printezis i Milutinov u poentiranju, a agresivna odbrana na Miciću i Larkinu je urodila plodom, pa se na slijedeće poene Efesa čekalo punih pet minuta. Tamo gdje su Printezis i Milutinov stali, Papanikolau je nastavio i napravili dobru zalihu za ostatak utakmice. Moerman je drugu četvrtinu otvorio ukradenom loptom i trojkom na drugoj strani. Efes se poslije te trojke razigrao i nastavio sa serijom, koja je nakon pogođenih šuteva Larkina i Dunstona iznosila 10:2. Olimpijakos u drugoj četvrtini nije igrao ni približno dobro kao u prvoj, pa se Efes vratio na samo -2. Igra se u posljednje tri minute jako ubrzala i ekipe su se razmjenjivale u postizanju koševa. Micić je u tom ritmu vidno uživao pa je postigao 10 poena samo u drugoj četvrtini. Na drugoj strani se raspucao Aksel Tupan pa je Olimpijakos otišao na petnaestominutni odmor sa prednošću 48:46.

Drugo poluvrijeme je Efes otvorio isto kao što je zatvorio prvo, ogromnom serijom koju su još jednom prevodili Larkin i Vasilije Micić. Efes je preuzeo prvi put vodstvo u trećoj četvrtini i ona je rasla do +7. Kao što je slučaj bio i u drugoj četvrtini, Olimpijakos se probudio pred kraj četvrtine i preko Papanikolaua, Tupana i Ledeja se vratio u utakmicu, ali je Vasilije Micić pogodio svoju četvrtu trojku i doveo Efesu prednost pred posljednju četvrtinu. Četvrtu četvrtinu je Efes još jednom dobro otvorio sa brzih pet poena, ali se ploča ubrzo promjenila i Olimpijakosova legende Vasa Spanulis i Jorgos Printezis su svojoj ekipi donijeli prednost još jednom. Aksel Tupan je priredio pravu malu predstavu u napadu u posljednjoj četvrtini sa 8 vezanih poena. Utakmicu je zaledio Strelnieks sa pogođenim slobodnim bacanjima za krajnji rezultat 88:81.

Najbolji u redovima Olimpijakosa su bili Tupan sa 19 poena, te Milutinov sa 15 poena(šut iz igre 7/7) i 9 skokova.

Za Efes je odličnu utakmicu odigrao Micić sa 24 poena i 6 asistencija, te Larkin sa 20 poena.

Poslije pobjede Olimpijakos je na omjeru 7:5, a Efes drugim vezanim porazom je na omjeru 8:4.