Nestvarni Kalatis prejak za Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa u Atini rezultatom 91:71.

Odlično je domaćin otvorio meč, posle samo 3 minute je imao prednost od 12-2. Nije se Panatinaikos tu zaustavio, nastavili su da pogađaju sve sto upute ka košu i uz dobru odbranu kojom su dozvolili Zvezdi samo 4 poena za 6 i po minuta igre bilo je jasno da gosti iz Beograda nemaju sta da traže u Atini ako nesto ozbiljno ne promene u svojoj igri(19:4). Upravo se ulaskom Omića promenila igra “Crveno-belih” koji su prišli i na minus 8(23:15), a na prvi odmor se otišlo pri rezultatu 24:15.

Potpuno ujednačena igra viđena je u prvih 3 minute druge četvrtine posle koje je Panatinaikos furioznom serijom ponegao ma plus 14(34-20). Uzvratila je Zvezda sa 5 vezanih poena i prišla na -9(34-25), a ubrzo i na -4 trojkom Davidovca(36-32). Usledila je serija “Zelenih” od 5:0 kojom su se vratili na sigurnih 9 poena prednosti, u tom ritmu je i završeno prvo poluvreme(47:38).

Početak drugog poluvremena je bio preslikan početak meča, domaćin je serijom 10:2 otvorio drugih dvadeset minuta i tako stigao do maksimanlin plus 17(57:40). Prednost je rasla i na plus 22(72-50), a pred poslednjih 10 minuta igre Zvezda je ušla sa -21(77:56).

Uspeli su gosti da smanje razliku, prišli su na -12(80-68) 6 minuta do kraja meča, ali više od toga nisu mogli. Vratili su se “Zeleni” na plus 19(87:68) i rešili meč u svoju korist.

PANATINAIKOS – CRVENA ZVEZDA: (24:15, 23:23, 30:18, 14:15)

Panatinaikos: Singlton 21, Rivers 11, Džejms 9, Pejn 2, Papas 9, Gist 3, Vujukas 3, Lekavičijus 4, Gejbriel 2, Lodžeski 5, Kalatis 17, Adetokumpo 5

Crvena zvezda: Kešelj 0, Davidovac 17, Lazić 3, Dobrić 3, Feldin 6, Janković 5, Ročesti 7, Omić 15, Lesor 9, Enis 1, Jovanović 0, Bjelica 5