Milano može i bez Gaudloka, Barselona pala u “Mediolanum forumu”

Interesantan duel su večeras odigrali Milano i Barselona. Ipak, domaći sastav je “izvukao” pobedu i pored slabog finiša utakmica.

Milano je danas nastupio bez njihovog najboljeg igrača, Endrua Gaudloka, a to se itekako osetilo na početku utakmice kada su poentirali ili šutem van linije 6,75m ili poenima Kaleba Tarčevskog u reketu. Barselona je imala bolji protok lopte, tražila se najbolja pozicija za šut i to je rezultovalo prednošću Katalonaca nakon 10 minuta košarke, bilo je 17:22.

Nakon poena Andree Ćinćarinija na startu druge četvrtine za 19:22, usledila je serija 12:0 gostiju, a 11 od 12 poena je postigao veteran Huan Karlos Navaro. Na identičan način je odgovorio sastav Simonea Pjaniđanija, pa je na poluvremenu rezultat bio izjednačen, 39:39. Treću četvrtinu je obeležila tvrda košarka, kombinovano je viđeno samo 29 poena, a to četvrtinu su u svoju korist rešili domaći minimalnom razlikom.

Poslednji period je sa sobom doneo i dramu. Iako se činilo da domaći kontrolišu rezultat posle poena Džordana Teodora za 70:64, na nešto manje od tri minute do kraja, pa onda i Arturas Gudaitis za 74:65, 90 sekundi pre isteka utakmice, trojkama su odgovorili Adrian Moerman i Pau Ribas za 74:71, a Pjaniđani je morao pozvati minutu odmora.

Nakon tajm-auta, loptu je izgubio Teodor, a priliku da susret uvede u potpuni egal, nije iskoristio Pjer Oriola. Usledili su dva slobodna bacanja koja je u poene pretvorio Mantas Kalnietis(76:71), a na drugoj strani je novu trojku pogodio Pau Ribas, šest sekundi pre kraja četvrte četvrtine. Veliku grešku je tada napravio Moerman. Francuz je napravio nesportski faul i tako onemogućio svoju ekipu da dođe do nove šanse za eventualno izjednačenje ili pobedu. Konačan rezultat je bio 78:74.

MILANO – BARSELONA 78:74 (17:22, 22:17, 15:14, 24:21)

Milano: Micov 6, Kalnietis 14, Fontekio 0, Tarčevski 11, Ćinćarini 4, Abas 0, Embaje 8, Teodor 19, Džeferson 0, Bertans 9, Gudaitis 7

Barselona: Serafan 6, Ribas 12, Presi 2, Hanga 5, Navaro 13, Ertel 13, Vezenkov 6, Oriola 2, Koponen 2, Tomić 7, Moerman 6