Micov doneo Armaniju pobedu protiv Darušafake!

Armani slavio u Istanbulu 92:98.

Odlične partiije pružili su srpski reprezentativci Nemanja Nedović i Vladimir Micov. Njih dvojica su kombinovano dali 9 trojki za ekipu iz Armanija uz, mora se priznati, očajan šut za dva poena. Sa druge strane stoprocentnim učinkom Micova sa linije slobodnih bacanja, u dobroj meri je Armani odneo dva boda iz Istanbula. Kada se ušlo u neizvesnu završnicu, Vladimir Micov je preuzeo odgovornost i sa 4 vezana poena rešio pitanje pobednika. On je meč završio sa 20 poena, 3 skoka i 3 asistencije, dok je Nemanja Nedović na svoj konto upisao 17 poena (5/8 šut za tri poena).

Kako su igrači Darušafake u ovoj jako efektnoj utakmici bili bolji u drugoj i trećoj četvrtini, tako su i gosti iz Milana izašli kao pobednici u prvoj i poslednjoj. Najviše zaslugom Vladimira Micova koji je u četvrtoj deonici ubacio 12 poena. Tokom većeg dela utakmice Armani je imao blagu rezultatsku prednost, ali nakon što je sredinom poslednje četvrtine izašao na +12 (71:83) teško je bilo očekivati da izabranici Ahmeta Džakija mogu do pobede. Ovo je peta pobeda italijanske ekipe u Evroligi i sa dva poraza zauzimaju 4.mesto, dok je Darušafaka i dalje na jednoj trijumfu protiv Budućnosti i na začelju je tabele.

Najefikasniji u ekipi Olimpije Milano bio je Majk Džejms sa 21 poenom uz 5 podeljenih asistencija. Darušafaku su predvodili Majkl Erik (16 poena, 5 skokova), Rej Mekkolum (13 poena, 4 skoka, 5 asistencija) i Stenton Kid sa 11 poena, 6 skokova i dve asistencije.

U 8.kolu Darušafaka gostuje Fenerbahčeu, dok Armani u Milanu dočekuje ekipu Baskonije.