Makabi slavio u Istanbulu! Darušafaka poklekla u poslednjoj četvrtini.

Očajnom poslednjom deonicom Darušafaka omogućila slavlje gostiju 71:73!

Ekipa Darušafake je počela posednju četvrtinu sa dvocifrenom prednošću 62:51 (17:17, 25:19, 20:15), ali je u istoj samo jedanput pogodila iz igre (1/12) što su gosti najviše zahvaljujući trojkama (6/10) iskoristili i preokrenuli rezultat dva i po minuta pre kraja utakmice poenima Anhela Kalojara, da bi nakon toga do tada neprimećeni Vilbekin zadao konačan udarac domaćima trojkom za 68:73. Bili su u igri košarkaši Darušafake poenima sa linije slobodnih bacanja, te imali poslednji napad i šut za pobedu ali je Rej Mekalum promašio za dva poena.

U ekipi Darušafake istakli su se Daglas 14 poena, 6 asistencija i sjajni Majkl Erik sa 20 poena i 6 skokova. Kod gostiju dabl-dabl učinak O’Brajanta sa 12 poena i 14 skokova, Dibartolomeo 13 poena, Tarik Blek je ubacio 10 uz 8 skokova, dok je Vilebkin na svoj konto upisao 11 poena.