Makabi nastavio sa blamažama u Evroligi

Galatasaraj je u “Abdi Ipekči Areni” ponizio Makabi, rezultat je bio 102:63.

Brukanju Makabija u Evroligi nema kraja. Ovaj put je Galatasaraj bio dželat “Ponosa Izraela”. Izabranici trenera Bagackisa su držali egal do sredine druge četvrtine kada je bilo 30:30, nakon toga je usledila serija od 7:0 domaćina, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 52:39 nakon što je Sinan Guler pogodio za tri poena u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Prividni priključak su gosti držali samo u prvih par minuta trećeg perioda, tačnije do rezultata 58:46. Nakon ulaska Viktora Rada, šansi više nije bilo. Krilni centar Makabija je činio sve što je u njegovoj moći da ukopa svoju ekipu. Viđen je arsenal njegovih glupih poteza, a sve je kulminiralo nesportskim faulom krajem treće četvrtine pa je razlika nakon 30 minuta košarke bila 20 poena u korist domaćina(72:52). Do kraja susreta, Galatasaraj je samo uvećao prednost za konačnih 102:63.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Džon Dibler sa 21 poenom(6/7 za tri poena) a veliki doprinos u pobedi su pružili Tibor Plajs sa 16 poena kao i Sinan Guler sa čak 12 asistencija i 8 poena. U poraženom timu je najbolji bio Endrju Gaudlok sa 22 poena dok je dvocifren još bio Soni Vims sa 12 poena.

Ovo je bila najbolja partija Galatasaraja ove sezone i ostaje da se vidi mogu li makar deo večerašnjeg izdanja da pokažu i za dva dana kada će “gostovati” Fenerbahčeu u okviru 20. kola Evrolige. Nakon ove utakmice, obe ekipe imaju po 6 pobeda i 13 poraza u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi. Makabi će u četvrtak pred svojim navijačima ugostiti Uniks iz Kazanja.