Ljulj spustio roletnu CSKA

Još jedna izuzetno zanimljiva utakmica na današnjem repertoaru, odigrana je u Španiji izmedju Real Madrida i CSKA iz Moskve. Nakon velike borbe i dosta neizvesnosti, pobedu odnosedomaći, rezultatom 95-85.

Na krilima Serhija Ljulja, Madridjani dolaze do prednosti od 8:2, pa je već u ranoj fazi meča Dimitris Itudis morao da zatraži tajm aut. Dosta buke je nastalo nakon što je sudija Jovčić pokazao Ljulju ličnu grešku u napadu, ali sve se brzo smirilo. Teodosić je u nastavku veoma atraktivno asistirao Džeksonu za lake poene i veoma brzo su se gosti iz Rusije rezultatski vratili u ovaj susret. Itudis je napao Ljulja zonskim presingom 2-2-1, ali je ovaj to lako uspevao da reši i donosio lake poene svom timu. Teodosić i drugovi su nešto mirnije igrali svoje posede i često iz pika ili “giv end goa” dolazili do svojih poena. Domaći tim je na polovini prve četvrtine izveo čak 8 slobodnih bacanja i pogodili su svih osam. Moskovljani nisu dozvolili domaćinu da se “rastrči” pa su prvu deonicu dobili rezultatom 24:23. U nastavku se ništa nije menjalo, sem rezultata, gde smo videli pravu klackalicu. Prednost od pola koša se smenjivala iz napada u napad, a onda je Real preko Ajona i Mačiulisa došla do plus četiri, pa je Dimitris Itudis pozvao još jedan tajm aut. To mu se isplatilo, nakon tajm auta CSKA je uspeo da poentira, preko Kajla Hajnsa. Eron Džekson je sjajno protrčao po čeonoj liniji, a Kurbanov je sa visokog posta do dobro uočio, poslao pas iza ledja Serhija Ljulja, koji je “zadremao” i Pablo Laso je nateran da traži minut odmora kako bi svoju ekipu “prizvao pameti”.  Ponovo Real preuzima prednost preko Serhija Ljulja, koji je pogodio jednu dugu trojku i na semaforu je pisalo 43:40. Serhio Ljulj je na bizaran način napravio faul u napadu. Nakon slobodnih bacanja za De Koloa, pri izvodjenju lopte, razmahao se rukama i udario Kulagina u lice, a Sreten Radović je svirao faul u napadu. Uspeo je domaći tim da održi kontinuitet u igri, ali i prednost, pa su na “veliki odmor” otišli sa  “plus četiri”. 50:46.

Nakon tehničkih problema nastavljena je utakmica, a Viktor Hrijapa je vezao pet poena i CSKA je prišao na samo dva poena zaostatka. Serhio Ljulj je trojkom sa devet metara pri isteku napada odgovorio na dobro raspoloženje ruskog košarkaša. Nando de Kolo je odgovorio svojom trojkom već u narednom napadu i tako se nastavila ova borba “na nož”.
Magija Serhija Ljulja, ponovo je pogodio trojku sa skoro deset metara i to preko ruke Erona Džeksona! Izuzetno efikasna je bila treća četvrtina, u kojoj je postignuto čak 48 poena. Nekoliko čudnih sudijskih odluka smo videli u poslednja dva minuta, prvo je priznata “sumnjiva” rampa Luke Dončića, pa nešto čudniji faul Otela Hantera u napadu, a onda su svirane i tri sekunde u reketu Kajlu Hajnsu. Forsirali su gosti u napadu i to im se nije nikako isplatilo, pogotovo nakon što je Real igrao veoma pametno svoje posede i stekli nešto veću prednost, 74:68, pred sam kraj treće četvrtine.

Poslednja deonica donela je puno uzbuđenja, ali i siguran finiš Real Madrida, najviše zahvaljujući Serhiju Ljulju i mladom Luki Dončiću.

Upravo je ovaj bekovski dvojac bio najzaslužniji za odbijanje naleta CSKA na 87-85, kada je Ljulj protutnjao na prodor pored Teodosića, poentirao i iznudio dodatno slobodno bacanje.