Lengford kreirao preokret Uniksa protiv Bamberga

Skoro bez ikakve pomoći saigrača, Kit Lengford je svojim solo majstorijama vodio Uniks do pobede protiv Bamberga, rezultat je bio 63:58.

Gosti iz Nemačke su bolje otvorili susret i koševima uglavnom preko Radoševića, Milera i Strelnieksa stekli početnu prednost, rezultat nakon prve četvrtine je bio 13:20. U drugom periodu viđena su dva lica, u prvih pet minuta Bamberg je prikazao čvrstu odbranu, domaćin je poentirao samo preko Orlanda Džonsona pa su gosti otišli na velikih +11(16:27). Kit Lengford je tada upalio motore i u tandemu sa Parahovskim uspeo da spusti razliku na 6 poena, na poluvremenu je bilo 30:36.

Defanzivna klinika izabranika Andree Trinkijerija je viđena i početkom drugog poluvrema kada Uniks nije poentirao čitavih šest minuta u trećoj četvrtini međutim Bamberg nije uspeo to da iskoristi i da se odlepi na veću razliku od 12 poena(30:42). To je nemačkog šampiona na kraju i koštalo trijumfa. Antipov, Vilijams i Lengford su preuzeli stvar u svoje ruke a nakon koša Lengforda u poslednjoj sekundi trećeg perioda, domaćin je prišao na minimalan zaostatak(46:47).

Posle poena Darijusa Milera za 51:53 na 6:30 do kraja, Bamberg je potpuno stao, u narednih pet minuta nisu postigli niti jedan koš a Lengford i Vilijams su to iskoristili i potpuno okrenuli susret, na semaforu je pisalo 59:53 na nešto manje od dva minuta do kraja. Janis Strelnieks je trojkom vratio malo nade svojim navijačima međutim isti taj igrač je promašio šut za tri poena za izjednačenja na 18 sekundi pre kraja susreta i povratka više nije bilo. Konačan rezultat je bio 63:58.

Već nekoliko puta pomenuti Kit Lengford je i ovaj put bio najzapaženiji pojedinac susreta, on je meč završio sa 27 poena a Latavijus Vilijams je jedini još bio dvocifren u pobedničkom sastavu sa 13 poena. Janis Strelnieks je predvodio strelce Bamberga sa 13 poena dok je Darius Miler utakmicu završio sa 12.

Nakon ovoga kola, Uniks se izjednačio sa Bambergom na tabeli, oba kluba imaju po 7 pobeda i 10 poraza. U narednoj rundi, šampiona Nemačke očekuje jako teško gostovanje u Moskvi kod prvoplasirane ekipe CSKA dok će ekipa iz Kazanja putovati u Istanbul gde će igrati protiv Darušafake.