Kralj usamljen na vrhu tabele

Real Madrid je na krilima odlične partije unutrašnjih igrača stigao do važne pobede u Kazanju protiv Uniksa. Rezultat je bio 77:81.

Koševima Gustava Ajona, gosti su poveli sa 0:4. Nakon toga su usledile dve serije, prvo je Uniks uvezao 12 poena, a nešto kasnije i Real Madrid 8 poena, pa je nakon prve četvrtine na semaforu pisalo 18:17. Do rezultata 31:30, igralo se “koš za koš”, da bi potom Entoni Rendolf i Otelo Hanter postigli lagane poene, na što se nadovezala trojka Andresa Noćionija, kao i pogodak Džefrija Tejlora za novu seriju Madriđana, ovaj put od 11:0 i preokret u Kazanju. Na poluvremenu je bilo 36:43.

Tokom trećeg perioda, gosti nisu uspeli da dohvate dvocifrenu prednost, a kada je stvar u svoje ruke preuzeo Kit Lengford, vođstvo je preuzeo domaći sastav, izabranici trenera Pašutina su imali 57:53 na nešto više od minute do kraja treće četvrtine. Uniks je rezultatski egal držao sve do 36. minute susreta i poena Latavijusa Vilijamsa(70:72). U narednim napadima, Kino Kolom i Marko Banić nisu pogodili svoje šuteve dok je na drugoj strani Entoni Rendolf povezao dva pogotka za nedostižnih 70:79. Konačan rezultat je bio 77:81.

Entoni Rendolf je sa 19 poena predvodio kraljevski klub do važne pobede, a istakli su se i centri Madriđana. Otelo Hanter je susret završio sa 14 poena, a Gustavo Ajon sa 12. Kod Uniksa, Kit Lengford je zabeležio 20 poena, Artjom Parahovski 12, dok je dvocifren učinak imao i povratnik Kino Kolom sa 11 poena. Za ekipu iz Kazanja je debitovao i Danilo Anđušić. Bivši igrač Partizana je za 12 minuta na parketu upisao 6 poena.

Izabranicima Pabla Lasa, ovo je bila 17. pobeda u Evroligi tako da će i nakon ove runde zadržati prvu poziciju na tabeli. Oni će i u narednom kolu igrati pred svojim navijačima jer će u Madridu gostovati Darušafaka. Uniksu je ovo bio 15. poraz u najelitnijem košarkaškom klupskom takmičenju u Evropi. Njima preostaje da u poslednjih 8 kola pokušaju ostvariti još neku pobedu. Sledeće sedmice im sleduje teško gostovanje u Atini kod Panatinaikosa.