Kol promašio šut za pobedu, Olimpijakos slavio u Tel Avivu

Odličnu utakmicu u Tel Avivu su odigrali Makabi i Olimpijakos, a tim iz Pireja je upisao treću pobedu iz isto toliko utakmica u Evroligi.

Čitavim tokom susreta je viđena neizvesnost i rezultatska klackalica, a bolje je počeo Olimpijakos(4:12) pa je Neven Spahija bio prinuđen da zove tajm-aut nakon samo četiri minute igre. Ulaskom Aleksa Tajusa, skupila se odbrana, Makabi je zaigrao čvršće i već do kraja prve četvrtine uspeo da poravna rezultat(18:18).

Domaći su u istom ritmu počeli treću četvrtinu, Noris Kol je dva puta poentirao za 24:20, ali Janis Papapetru i Brajan Roberts su imali odgovor na igru dvostrukog NBA šampiona sa Majami Hitom. Na poluvremenu je bilo 33:35.

Treći period je obeležila tvrda košarka, sa jako malim brojem poena, a u takvoj igri se tradicionalno bolje snašao Olimpijakos, tako da je nakon 30 minuta košarke, na semaforu pisalo 45:51. Gosti su tu prednost kontrolisali sve do poslednje dve minute susreta. Posle pogođenih slobodnih bacanja Nikole Milutinova, rezultat je bio 63:69, ali je trojku za domaće prvo pogodio Majkl Rol, a onda je poentirao i Noris Kol posle dobre odbrane za 68:69, 30 sekundi pre kraja susreta.

Odgovornost za goste je preuzeo Vangelis Mancaris, međutim reprezentativac Grčke je bio neprecizan, tako da su Makabiju ostale 4 sekunde za šut. Noris Kol nije najbolje reagovao u toj situaciji, ipak uspeo je da prevede loptu i dođe u situaciju da šutne za pobedu, međutim promašio je, pa su bodovi otišli u Pirej.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Jorgos Printezis sa 21 poenom, dok je strelce Makabija predvodio Noris Kol sa 22 poena.

Ovom pobedom, Olimpijakos se izjednačio sa Himkijem na vrhu tabele. Oba tima imaju po 3 pobede iz isto toliko odigranih utakmica, dok je Makabiju ovo prvi poraz u Evroligi ove sezone. U narednom kolu koje će ovi timovi odigrati u četvrtak, Olimpijakos će ugostiti već pomenuti Himki, dok će Makabi gostovati Crvenoj zvezdi u Beogradu.