Himki u neizvjesnoj završnici slavio

Himki je na domaćem parketu u okviru četrnaestog kola dočekao posljednjeplasiranu ekipu Darušafake.

Utakmicu je sa 4 brza poena otvorio Bost, a na drugoj strani su pogađali Peiners i Evans. Početak je bio obilježen jakom odbranom na obje strane, a tihu Himkijevu arenu su razdrmali zakucavanjima Kroker na jednoj i Erik na drugoj strani. Himki je u napadu dosta griješio pri dodavanjima, te je to uzrokovalo mnogo izgubljenih. Unatoč tome bili su raspoloženi iza linije 6,75, pa su pogodili 5 od 8 trojki, sa Krokerom i Zubkovim u glavnim ulogama, dok je sa druge strani jedini Erik bio raspoložen i postigao je 7 poena u prvoj četvrtini. Džordan Miki je dobro otvorio četvrtinu, a u ovoj utakmici su se košarkaši pretplatili na zakucavanja za uvodne špice. Miki, Grin i dva puta Steton Kid su zakucavali preko svojih protivnika u četiri napada zaredom. Steton Kid se zapalio i počeo pogađati sa svih strana. Srpski reprezentativac Stefan Marković je pronalazio svoje raspoložene saigrače pasovima, a ovi su mu uzvraćali pogođenim šutevima. Iako je imao veliku prednost do samog kraja Himki je na odmor otišao sa prednošću od samo 2 razlike, usljed dvije vezane trojke Reja Mekaluma. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 45:43.

Himki je u drugo poluvrijeme ušao mnogo disciplinovanije i to je donijelo seriju 15:6 u prvih sedam minuta. Odbrana je funkcionisala i tjerali su košarkaše Darušafake na teške šuteve i više puta im je isteklo vrijeme prije nego što su ošutali na koš. Bost i Dženkins su povremenu pomoć ostalih sipali sa svih strana i prednost je išla i do +11. Pogocima za tri poena Evansa i Daglasa su se još jednom košarkaši Darušafake vratili u utakmicu. Bost je trojkom sa zvukom sirene sa 9 metara donio prednost od dvanaest razlike ekipi Himkija pred ulazak u posljednju četvrtinu. Posljednja četvrtina je u potpunosti pripala košarkašima Darušafake, osobito Džeremiju Evansu. Himki je imao prednost od 10 razlike do posljednje 2 minute, ali se onda pojavio Evans koji je vezao 6 poena. Košarkaši Darušafake su poslije Evansovog polaganja poveli na nešto manje od dvadeset sekundi do kraja utakmice, ali su u posljednjim trenucima faulirali Džordana Mikija koji je pogodio oba slobodna i donio pobjedu Himkiju rezultatom 85:84.

Najbolji u redovima Himkija su bili Bost sa 19 poena, a Zubkov i Miki su dodali po 15.

Za Darušafaku su najefikasniji bili Majkl Erik i Rej Mekalum sa po 13 poena.

Himki je poslije ove pobjede na omjeru 5-9, a Darušafaka je upisala i trinaesti poraz, te uz nju imaju samo jednu pobjedu i ubjedljivo su posljednji na tabeli.