Himki pokazao ambicije, Marković dobar

Košarkaši Himkija i Valensije prikazali su dobru igru u Podmoskovlju, a pobedu su odneli domaći rezultatom 75-70.

Trener Jorgos Barcokas je dugo isprobavao varijante i tražio najbolju petorku, ali je Himki apsolutno kontrolisao dešavanja na parketu u prvom poluvremenu. Treća četvrtina donela je promenu snaga, kada je španski tim odigrao organizovanije i preokrenuo rezultat. Ipak, ovogodišnji sastav Himkija je veoma kvalitetan i preko NBA igrača Robinsona je pronašao put da se vrati u meč.

euroleague.net

Upravo je Robinson bio ključna figura novog preokreta Himkija, a ovaj Amerikanac je nemerljivo doprinosio i u odbrani, i u napadu. Na njegovo raspoloženje, u poslednjih deset minuta igre, nadovezali su se i drugi košarkaši Himkija pa je rezultat bio sigurna pobeda skupog ruskog tima.

Najefikasniji igrači u ekipi iz Podmoskovlja bili su Šved sa 19 poena , Robinson sa 16, dok je Stefan Marković dodao 9 poena.

U sastavu Valensije istakli su se Erik Grin sa 22, Tibor Plajs je dodao 13 , a Bojan Dubljević je meč završio sa 9 poena.