Himki perfektan i nakon duela protiv Zvezde

I nakon šeste zvanične utakmice u novoj sezoni, izabranici Jorgosa Barcokasa ne znaju za poraz.

Šampion ABA lige je bolje počeo utakmicu i preko Džejmsa Feldina i Tejlora Ročestija došao do uvodne prednosti od 0:7. Himki je brzo posložio redove i preokrenuo rezultat(11:9). Feldin je kasnije uspeo da pogodi još dve trojke i tako odigra najbolju četvrtinu od dolaska u Zvezdu. Sa 12 poena je vodio svoj tim do +8(20:28) nakon 10 minuta košarke.

Izabranici Jorgosa Barcokasa su u nastavku zaigrali čvršće u odbrani nakon ulaska Čarlsa Dženkinsa i uz već prisutnog Stefana Markovića, a pomenuti duo je stvarao poene i u napadu, pa je na poluvremenu gostujući sastav imao minimalnu prednost(43:44).

Himki je utakmicu prelomio početkom drugog poluvremena. Treću četvrtinu je košem otvorio Milko Bjelica(43:46), ali nakon toga sledi serija 17:2 domaćih. Pogađali su naizmenično Džejms Anderson, Aleksej Šved i Tomas Robinson, dok na drugoj strani greške pravili Branko Lazić i Tejlor Ročesti.

Najbliže povratku u utakmicu, izabranici Dušana Alimpijevića su bili sredinom poslednje deonice nakon poena Nikole Radičevića za 75:69, ali tada je trojkom uzvratio Anderson. Posle poena Matijasa Lesora, gosti su prišli i na -4(78:74), ali odgovornost je opet preuzeo Anderson i sa dva slobodna bacanja stavio tačku na ovaj duel.

Zvezdi je ovo drugi poraz nakon tri odigrane utakmice u Evroligi, dok je Himki i dalje perfektan, mada treba uzeti u obzir činjenicu da je predstavnik Rusije igrao sva tri meča na svom parketu. U narednom kolu, Zvezda će u četvrtak dočekati Makabi u Beogradu, dok će Himki gostovati Olimpijakosu.

HIMKI – CRVENA ZVEZDA 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23)

Himki: Robinson 9, Šved 18, Zajcev 2, Marković 10, Monia 0, Gil 6, Todorović 0, Zubkov 2, Anderson 24, Dženkins 6, Tomas 8

Zvezda: Radičević 9, Davidovac 0, Lazić 2, Lazarević 0, Antić 6, Dobrić 3, Feldin 14, Janković 0, Ročesti 13, Lesor 12, Jovanović 4, Bjelica 15