Grin i Spanulis vodili Oly do pobede

Košarkaši Olimpijakosa ostvarili su vrednu pobedu na gostovanju u Vitoriji rezultatom 95-90, nakon odlične poslednje četvrtine.

Baskonija i Olimpijakos su bili u potpunom egalu u prvih 30 minuta igre, a obe ekipe su prikazale visok nivo košarke.

Utakmicu su rešili fantastični Erik Grin koji je svih svojih 13 poena ubacio u 4. deonici, kao i konstantno dobri Vasilis Spanulis koji je meč okončao sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 15 asistencija.

euroleague.net

Centarski tandem Olimpijakosa Birč-Jang zadavao je velike probleme oslabljenoj liniji Baskijaca svojom snagom, a nekoliko ofanzivnih skokova Birča preokrenuli su utakmicu na tas Olimpijakosa.

Sa druge strane, ekipa trenera Sita Alonsa se odlično držala do nekog 33-34. minuta meča, kada je u skraćenoj rotaciji (bez Barnjanija) nekako poklekla. Viđeno je i nekoliko sumnjivih sudijskih odluka, po pravilu na štetu domaćina, pa je publika glasno negodovala većim delom poslednjeg perioda.

Najefikasniji u Olimpiajkosu bili su Mancaris sa 17 poena, Spanulis sa 15 i Papanikolau koji je upisao isti broj poena.

U ekipi Baskonije istakli su se Šengelija sa 20, 15 je dodao Hanga, a Šejn Larkin je upisao dabl-dabl sa 14 poena i 11 asistencija.