Grendžer pogurao Efes ka plej-ofu Evrolige

Nakon kiksa protiv Bamberga, Efes se iskupio svojim navijačima pobedom protiv Makabija rezultatom 92:87 i tako zadržao dobre šanse za plasman u plej-of.

Iako je Makabi zbog izostanka Endrjua Gaudloka i Kvinsija Milera bio oslabljen na večerasnjem susretu u Istanbulu, izabranici Ainarsa Bagackisa su držali egal tokom čitavog toka prvog poluvremena nakon kojeg je rezultat bio 41:42. Efes je prelomio utakmicu krajem treće četvrtine, pri rezultatu 54:52, seriju od 8:0 je napravio Džejson Grendžer i tako doneo svom timu dvocifrenu prednost. Iz tog zaostatka, Makabi nije uspeo da se vrati do kraja utakmice. Konačan rezultat je bio 92:87.

Džejson Grendžer je sa 22 poena predvodio svoj tim do pobede, a pratili su ga Tomas Ertel sa 18, Brajant Danston sa 13 i Derik Braun sa 12 poena. U poraženom sastavu, najzapaženiji učinak je imao Viktor Rad sa 23 poena, a dvocifreni su još bili Silvan Landesberg sa 20, odnosno Devin Smit sa 10 poena.

Izabranicima Velimira Perasovića, ovo je bila 14. pobeda u Evroligi, tako da su se na tabeli izjednačili sa Baskonijom, Panatinaikosom i Crvenom Zvezdom, iako sve navedene ekipe imaju utakmicu manje. Efes će svoju borbu za mesto u plej-ofu nastaviti u Kaunasu gde će naredne sedmice gostovati Žalgirisu. Što se tiče Makabija, oni su nakon ovog poraza izgubili i teoretske šanse za plasman u četvrtfinale Evrolige. U sledećoj rundi će gostovati još jednoj ekipi iz Istanbula, aktuelnom šampionu Turske, Fenerbahčeu.