Grejndžerov šou

Žalgiris je poražen sa 68:76 od Anadolu Efesa i praktično izbačen iz trke za plej-of. Pobednički tim je predvodio Grejndžer sa 25 poena i 8 asistencija, pratili su ga Braun sa 13, Pol sa 12 i Danston sa 10 poena i 9 skokova, dok je Hanikat sa 12 uhvaćenih lopti bio najbolji skakač tima. U Žalgirisu su bili najbolji Lekavičius sa 11 poena i 6 asistencija, Uljanovas sa 10 poena i Vesterman sa 8 poena, 5 skokova i 8 asistencija.

Efes je u prvoj četvrtini forsirao individualnu igru Grejndžera, koji je postigao više od polovine poena za svoj tim, međutim serijom loših rešenja izgubili su prednost u završnici ovog perioda. Žalgiris je imao nešto slabiji početak, ali su kroz čvršću odbranu, ubrzanje tempa i veliki broj poena iz prodora došli do preokreta od 22:17. Žalgiris je nastavio u istom ritmu i na početku druge četvrtine i uvećao prednost na +11. Efes je odgovorio usporavanjem tempa, čvršćom odbranom i Grejndžerovim asistencijama koje su donele veliki broj lakih poena i izjednačenje. Milaknis je trojkom u završnici poluvremena doneo prednost Žalgirisu od 44:41.

euroleague.net

Na krilima Grejndžera Efes je iskoristio pad u igri Žalgirisa i napravio prednost od +8 u trećoj četvrtini. Sve što je dobro urađeno do tog trenutka Efes je prosuo u završnici ovog perioda serijom početničkih grešaka, pa je Žalgiris smanjio zaostatak na 59:60. Rezultatska klackalica rešena je malo pre završnice poslednje četvrtine. U ključnim momentima Efes je dobro odigrao odbranu i uhvatio važne skokove u napade, dok su igrači Žalgirisa promašivali i izgubili šansu za neizvesnu završnicu.