Galatasaraj pregažen u OAKI

Panatinaikos je u 11. kolu Evrolige demolirao Galatasaraj. Konačan rezultat je bio 85:58(20:13, 19:18, 25:14, 21:13).

Poenima Džejmsa Feldina domaćin je poveo i do kraja nije ispustio prednost. Gosti su u dva navrata u drugoj četvrtini uspeli da priđu na samo jedan poen zaostatka ali su Kej-Si Rivers i Džejms Singlton uspeli da poentiraju u sledećim napadima i tako ne dozvole Turcima niti u jednom momentu da pređu u vođstvo. Do kraja prvog poluvremena Panatinaikos je samo uvećao vođstvo, na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 39:31.

Iz svlačionice je u nastavku izašla samo jedna košarkaška ekipa. Galatasaraj je izgledao kao razbijena banda u nastavku dok su izabranici Ćavija Paskvala iz napada u napad samo uvećavali prednost koja je u jednom momentu iznosila i 31 poena razlike(80:49). Do kraja susreta gosti su uspeli samo da ublaže poraz za konačnih 85:58

Najefikasniji u pobedničkom sastavu su bili Kej-Si Rivers, Keni Gabrijel i Nik Kalates sa po 14 poena dok se u poraženom sastavu najviše istakao Blejk Šilb koji je jedini bio dvocifren u svom sastavu sa 15 poena.

Nakon ovog susreta, Panatinaikos se nalazi na omjeru od šest pobeda i pet poraza dok je Galatasaraju ovo bio osmi poraz u najelitnijem košarkaškom klupskom takmičenju. U narednom kolu nas očekuje spektakl u OAKI s obzirom da će se na mesto uspeha vratiti Željko Obradović sa svojim Fenerbahčeom dok će izabranici Ergina Atamana u Istanbulu ugostiti Milano koji se nalazi u seriji od četiri poraza u Evroligi.