Fenomenalni De Kolo vodio CSKA do pobede u derbiju, Milutinov dvocifren

U Moskvi je odigran derbi meč 27. kola Evrolige u kome su se sastali CSKA i Olimpijakos. Slavila je ekipa Dimitrisa Itudisa rezultatom 89:81.

Olimpijakos je na pet minuta do kraja prve deonice stekao prednost od sedam poena, ali su košarkaši Dimitrisa Itudisa serijom 10:0 povratili vođstvo. Nikola Milutinov je imao odličnu rolu u ovoj četvrtini, vezavši 6 poena za tvoju ekipu. Olimpijakos je ipak vodio na kraju četvrtine, rezultatom 26:23.

CSKA je odigrao mnogo bolje u drugoj četvrtini, pa je u jednom trenutku imao 10 poena prednost. Ali, igrači Olimpijakosa nisu dozvolili da Moskovljani naprave veću prednost, pa se prvo poluvreme završilo rezultatom 44:40 u korist ekipe CSKA.

U trećoj četvrtini videli smo dobru košarku od strane obe ekipe. CSKA ipak nije ispustio vođstvo u ovom periodu, a u odlučujućih deset minuta ušlo sa prednošću Moskovljana, 69:62.

Početkom četvrte četvrtine, CSKA je došao do 13 poena prednosti, ali su gosti uspeli da sa 6 vezanih poena smanje ro vođstvo. Ipak, igrači CSKA su ponovo razliku podigli na više od 10 poena i uspešno su odbijali svaki nalet Olimpijakosa. Utakmica se završila rezultatom 89:81.

CSKA – OLIMPIJAKOS 87:81 (23:26, 21:14, 25:22, 20:19)

CSKA: De Kolo 25, Rad 0, Fridzon 0, Vesterman 0, Antonov 5, Rodrigez 13, Voroncevič 3, Klajburn 12, Higins 14, Kurbanov 4, Hajns 7,  Hanter 6;

Olimpijakos: Meklin 3, Braun 3, Papapetru 2, Spanulis 17, Milutinov 10, Strelnieks 5, Tili 3, Printezis 24, Roberts 9, Tompson 5;