Fenerbahče tek nakon produžetka slavio u Milanu

Snažan otpor su pružili izabranici Simonea Pjaniđanija, ali Fenerbahče je na iskustvo savladao predstavnika Italije u Evroligi.

Odličnu utakmicu su u “Mediolanum Forumu” odigrali Milano i Fenerbahče. Za goste je u startnoj petorci krenuo Marko Gudurić, a bivši košarkaš Crvene zvezde je upisao 4 poena već na startu susreta. Na drugoj strani je fantastično krenuo Amat Embaje. Francuz je pogodio tri trojke iz tri pokušaja nakon samo 5 minuta igre, te je tako najavio svoje dobro veče. U prvom poluvremenu je viđena rezultatska klackalica. Obe ekipe su imale najviše pet poena prednosti, a nakon 20 minuta košarke, na semaforu je pisalo 38:37.

Najbolju košarku večeras, izabranici Željka Obradovića su odigrali u drugom delu treće četvrtine, kada su trojkama Kostasa Slukasa i Điđija Datomea otišli prvo na +7(48:55), a isti akteri su upisali kombinovano još 9 poena do isteka trećeg perioda, pa je Fenerbahče imao maksimalnih 10 poena prednosti(54:64).

Kada je Slukas pogodio za dva poena(65:74), na nešto manje od četiri minute do kraja utakmice, činilo se kako je pitanje pobednika rešeno. Međutim, tako nisu mislili igrači Milana. Prvo je novu trojku pogodio Embaje, a onda je van linije 6,75m bio precizan i Dairis Bertans(71:77). Domaći su u toj sekvenci odigrali odličnu odbranu, Nikolo Meli i Džejson Tompson nisu uspeli da poentiraju za goste, a Embaje i Džordan Teodor su upisali nove poene, te je Milano prišao na samo jedan posed zaostatka(75:77). Usledili su poeni Melija uz faul, zatim koš Teodora(77:80), a onda je Datome izgubio loptu i pružio šansu domaćima da izbore produžetak.

Odgovornost je preuzeo Bertans, ali Bred Vonamejker je izblokirao njegov šut, lopta je nekako došla do Vladimira Micova, a nekadašnji reprezentativac Srbije je pogodio za tri poena i tako izborio produžetak za svoj sastav, s obzirom da je Vonamejker bio neprecizan na drugoj strani. Ipak, iskustvo i kvalitet Fenerbahčea je presudio u dodatnih pet minuta, a prelomni momenat je bio koš Vonamejkera, uz faul Teodora, nakon čega je bilo 84:90 posle slobodnog bacanja plejmejkera Fenerbahčea. Na kraju, rezultat je bio 86:92.

Ovom pobedom, aktuelni šampion Evrolige je došao na omjer 1/1, a u narednom kolu će u gradskom derbiju igrati protiv Anadolu Efesa koji ih je porazio minulog vikenda u domaćem šampionatu. Što se tiče Milana, oni će morati još da sačekaju na svoju prvu pobedu, a teško da će se nešto promeniti i nakon gostovanja kod Reala u Madridu sledeće sedmice.

MILANO – FENERBAHČE 86:92 (21:23, 17:14, 16:27, 26:16, 6:12)

Milano: Gaudlok 9, Micov 15, Kalnietis 3, Tarčevski 4, Kuzin 0, Mbaje 16, Teodor 15, Džeferson 0, Bertans 16, Gudaitis 8

Fenerbahče: Tompson 10, Meli 15, Vonamejker 16, Slukas 17, Nanali 6, Gudurić 4, Veseli 8, Duverioglu 0, Datome 16