Fenerbahce porazio Real

Fenerbahce je večeras na domaćem parketu savladao Real Madrid rezultatom 75:69 (15:11, 26:18, 12:23, 22:17) u prvoj utakmici četvrfinalne serije Evrolige.

U prepunoj dvorani Ulker Sports Arena pred nešto manje od 13.000 gledalaca domaćini su uspjeli da slave protiv branioca titule.

Igrala se vrlo zanimljiva utakmica, koja je imala mnogo preokreta, pa se činilo već na poluvremenu da će izabranici Željka Obradovića slaviti sigurnu pobjedu. Krajem prve i tokom druge četvrtine Fenerbahce je imao odličan postotak šuta iz svih pozicija, dok protivnicima nisu dozvoljavali lagane poene, te su na krilima Bogdanovića napravio seriju kojom su na na poluvrijeme otišli sa prednošću 41:29. Da bi nakon toga u trećoj četvrtini kraljevski klub uzvratio serijom 23:12 i došao na samo poen zaostatka pred posljednju četrvrtinu. U posljednjoj četvrtini Fener se konsolidovao i preko Sloukasa otišao na prednost od devet poena (67:58) na tri minuta do kraja, što je ispostavilo se kasnije je bila krucijalna prednost kojom su slomili otpor gostiju. U posljednjih deset sekundi je uspio Real da smanji prednost Fenera trojkom Rodrigueza na 72:69, i odmah su pravili faul. Hickman je pogodio oba slobodna bacanja, a na drugoj strani je iz brzog šuta Llull bio neprecizan za tri poena. Na kraju je Bogdanović postavi konačan rezultat sa linije slobodnih bacanja, kada je bio polovično precizan za 75:69 i veliko slavlje domaćina.

Izabranike Željka Obradovića predvodili su Bogdan Bogdanović i Kostas Sloukas sa po 17 postignutih poena, Bogdan je dodao i pet asistencija i četiri skoka. Jedino je još dvocifren bio Ekpe Udoh sa 10 postignutih poena i sedam skokova.

Srpski reprezentativac Nikola Kalinić je za nešto više od 21 minute na terenu postigao šest poena, te uhvatio sedam skokova i upisao po jednu asistenciju i izgubljenu loptu.

Kraljeve je predvodio Felipe Reyes sa 13 poena, Sergio Rodriguez i Sergio Llull su dodali po 12, dok je Rudy Fernandez utakmicu završio sa 10 postignutih poena.

Naredna utakmica serije igra se u četvrtak od 19.45, takođe u Istanbulu, a plasman na završni turnir obezbjediće ekipa koja prva stigne do tri trijumfa.