Fenerbahče nemoćan bez Bogdanovića

Fenerbahče sa i bez Bogdana Bogdanovića nije ista ekipa. Makabi je u Istanbulu napravio iznenađenje i slavio rezultatom 79:81.

“Crno-žuti” su bolje otvorili utakmicu, već nakon prve četvrtine su imali dvocifrenu prednost i činilo se da Makabi ozbiljnije neće ugroziti šampiona Turske. Zahvaljujući odličnoj odbrani u nastavku i boljem šutu sa distance, izabranici Ainarsa Bagackisa su na poluvreme otišli sa “samo” 3 poena zaostatka(41:38). U nastavku je Makabi uspeo da preokene rezultat i povede sa 6 poena razlike(47:53). Nakon toga je usledila serija 10:1 domaćina, ali gosti se nisu predavali. U poslednjih 30 sekundi se ušlo pri rezultatu 79:79, Fenerbahče je imao napad za pobedu ali Dikson je izgubio loptu, a Landesberg poentirao u poslednjoj sekundi za iznenađujuću pobedu Makabija.

Silvan Landesberg je upravo bio najefikasniji pojedinac na susretu sa 22 poena, Diamon Simpson je upisao 14, a Džo Aleksander 13 poena. U poraženom sastavu, Melih Mahmutoglu je nadoknadio Bogdanovićev izostanak sa 15 poena(5/6 za tri poena), ali to nije bilo dovoljno za slavlje Fenerbahčea.

Makabiju je ovo bila 10. pobeda u Evroligi, iako od ranije nemaju teoretske šanse za plasman u plej-of Evrolige, izabranici Ainarsa Bagackisa su pokazali da će svakome biti tvrd orah do kraja regularnog dela ovog takmičenja. Fenerbahče je upisao 10. poraz i tako zakomplikovao situaciju u borbi za četvrtu poziciju koja garantuje prednost domaćeg parketa u četvrtfinalu. U narednoj rundi takmičenja koja je na rasporedu za 2 dana, očekuje nas turski derbi između Efesa i Fenerbahčea, dok će Makabi u Tel-Avivu ugostiti Žalgiris.