Fenerbahče nakon dosta borbe do pobjede u Kaunasu!

Na vrućem terenu u Kaunasu, nakon dosta borbe, Fenerbahče je slavio protiv domaćeg Žalgirisa gdje je utakmica rješena u zadnjoj četvrtini, rezultatom 76:67

Oba tima su otvorili utakmicu dobrim šutem za 3 poena koji je kasnije otvorio prostor za brojne missmatch situacije na obje strane koje su timovi težili da iskoriste.U prilično izjednačenoj prvoj četvrtini Fenerbahče je završio sa minimalnom prednošću.Odbrane obje ekipe su došle do izražaja u nastavku,igralo se dosta čvrsto, pa je Žalgiris uspio da svede Fenerbahče na mali broj poena u prvom poluvremenu.Na poluvremenu su domaći uspjeli da zadrže minimalnu prednost koju su stekli u drugom periodu.

Melih Mahmutoglu unio je energiju Fenerbahčeu na početku drugog poluvremena sa 2 trojke gdje su gosti preuzeli ponovo vođstvo.Uspjevao je Žalgiris da se održi u utakmici uprkos odličnom Mahmutogluu koji je postigao 14 od 25 poena gostiju u trećoj četvrtini.Na kraju je ipak Fenerbahče otišao na “osjetniju” prednost od 7 razlike.Otvorio je odlično Žalgiris poslednju četvrtinu i sa serijom 8-0 preuzeo prednost ponovo.Zaigrao je Fenerbahče ozbiljnije i preko Datomea i Udoha ponovo se odvojili na sigurnu distancu.Sudbinu Žalgirisa zapečatio je Bobby Dixon koji je napokon “proradio” i sa 5 poena donio dvocifrenu prednost i mirnu završnicu svojoj ekipi na 2 minuta prije kraja.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Udoh sa 16 poena i x faktor Mahmutoglu sa 14 poena (svi u 3/4), dok su u Žalgirisu najbolji bili Jankunas sa 15 i Pangos sa 11 koševa.