Fener ostao neporažen i posle Cedevite

Košarkaši Fenerbahčea savladali su u odličnom meču ekipu Cedevite iz Zagreba rezultatom 86-73 i na taj način ostali neporaženi u TOP 16 fazi Evrolige.

Utakmica je počela u najvišoj brzini za Fenerbahče. Od rezultata 9-8, do 25-8 ekipi Željka Obradovića je bilo potrebno samo par minuta. Centar Ekpe Judo je započeo susret na najvišem nivou u oba pravca, a u seriji se razigrao i bek Riki Hikman. Cedevita je u tim momentima delovala izgubljeno, a situaciju su dodatno pogoršali neki nerezonski pasovi i greške.

U drugoj četvrtini Cedevita je započela igrom koš za koš sve do rezultata 31-20, a u nastavku je podigla nivo svoje igre na prihvatljiv nivo kojim je odlično parirala ekipi Fenerbahčea. Henri Voker je uneo defanzivnu energiju, a u napadu su se igrači oslobađali pritiska, a tu se istakao Fran Pilepić nekim teškim šutevima. Do poluvremena razlika je upristojena na jednocifrenu, a turski tim je na pauzu poneo prednost od 40-33.

Treća deonica bila je puna uzbuđenja na obe strane, a Cedevita se posebno napadački razigrala i za ovih 10 minuta igre ubacila čak 28 poena. Dobra igra i trojke Pulena u nizu bile su dovoljne za smanjenje zaostatka na samo -1 (62-61).

mynet.com

mynet.com

Poslednji period utakmice Fener je otvorio trojkom i na taj način malo spustio pritisak. Uzvratio je dugom dvojkom Henri Voker (65-63), ali je u tim momentima Fenerbahče vezao nekoliko koševa u nizu. Prednost se ponovo popela na osetniju pogotkom Datomea, a zatim i ponovo otišla na dvocifrenu (75-65). Cedevita je pokušala još jedan povratak, ali je pri zaostatku od 5 poena primila trojku i ponovo bila odbijena.

Na kraju, pobeda Fenerbahčea 86-73, u utakmici koja definitivno nije razočarala zaljubljenike u košarku. Viđeno je dosta tranzicije, atleticizma, dobrih pogodaka i kvalitetnih poteza.

U ekipi Fenerbahčea izuzetno kvalitetno je odigrao Ekpe Judo koji je doprineo sa dobrom odbranom i 17 poena (8/10 za 2), a najefikasniji je bio Luiđi Datome sa 19. Riki Hikman je odigrao odličan meč, najbolji posle povrede, sa 11 poena i 6 asistencija.

U ekipi trenera Mršića istakli su se Vajt i Bilan sa po 13 poena, a dvocifreni su bili i Pulen sa 12 (2/8 za 3) i Voker sa 11.