Fener nakon velikog povratka savladao CSKA furioznom trećom četvrtinom

Fenerbahče je u svojoj Ulker areni dočekao CSKA Moskvu u okviru trinaestog kola Eurolige.

Utakmicu je bolje otvorio CSKA, te su se pogocima Danijela Heketa i De Koloa nakon samo pet minuta odvojili na +7. Heket koju nije poznat kao šuter je utakmicu započeo sa dbije pogođene trojke. Fener u prvoj četvrtini nije apsolutno ništa mogao odbraniti. Jan Veseli je bio izuzetno raspoložen, a i potez kola će vrlo vjerovatno otići u njegove ruke, nakon monstruoznog zakucavanja preko Otela Hantera. Fener se pred kraj prve četvrtine probusio i uspio ostati ispod deset razlike u zaostatku. Drugu četvrtinu je otvorio Nemanja Gudurić nakon što je promiješao odbranu CSKA. Fener je bolje ušao u drugu četvrtinu, pa su se preko Gudurića i Kalinića vratili u utakmicu. Na drugoj strani se upalio Vil Klajburn koji je bio raspoložen za igru u drugoj četvrtini, a pridružio mu se i Kajl Hajns sa nekim pogođenim zicerima i jednim šutem preko ruke Lavernja. Jan Veseli se pretplatio na monstruozna zakucavanja, pa je imao još dva u drugoj četvrtini. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću CSKA 36:48.

Treću četvrtinu je mnogo bolje otvorio Fener, koji je napravio seriju 16:0 u prvih šest minuta. Marko Gudurić i Nikola Kalinić su odlično odigrali u odbrani, a u napadu je Gudurić pogađao iz svih mogućih pozicija. Pred kraj četvrtine je za CSKA proigrao Sergio Rodrigez koji je postigao sedam vezanih poena. Klajburn je završio četvrtinu trojkom preko ruke za novu prednost CSKA. Posljednju četvrtinu je bolje otvorila ekipa CSKA, te su još jednom serijom otišli na +8 i izgledalo je da je sve gotovo. Mada kako nas je ovaj derbi već naučio, nije ništa gotovo do zadnje sirene. Fener je uzvratio svojom serijom i na tri minute do kraja ušlo se sa rezultatom 73:74. Pritisak na  koji su inače navikli je uticao na košarkaše CSKA, pa je Higins fulio slobodno, Hajns je isključen, Hanter kao njegova izmjena je fulio dva zicera, a Alek Piters je ispustio loptu od Rodrigeza i otišla je u aut. Vesli je pogodio nakon loše izmjene u odbrani, a napad poslije nakon lošeg pasa Slukasa je nekako dohvatio loptu i smečirao je do Datomea, koji je promašio šut, ali je uhvatio skok. Na osam sekundi do kraja Fener je imao +2, a Slukas je imao dva slobodna bacanja koja je on pogodio i donio pobjedu Feneru rezultatom 80:76.

Za Fener je najbolji bio Veseli sa 19 poena i 10 skokova, Gudurić je postigao 15 uz 4 asistencije i ukradene lopte, Datome 10 uz neke bitne pogođene šuteve.

Za CSKA je odličnu partiju imao Klajburn sa 17 poena, a pratili su ga Rodrigez i Hanter sa po 11.

Fener js poslije ove pobjede na omjeru 12:1 i prvi su na tabeli, dok je CSKA na omjeru 10:3 i sada su treći.