Evropska “repriza” finala pripala “Armejcima”

Moskovski CSKA, izašao je kao pobednik iz jedne izuzetno zanimljive utakmice, a protivnik je bila ekipa Uniksa iz Kazanja. Najefikasniji na meču je bio srpski reprezentativac Miloš Teodosić, a u redovima “zelenih” istakao se Kit Lengford.

Sjajnu utakmicu smo imali prilike da gledamo u Moskvi. U ovom susretu Uniks se borio za svoju prvu pobedu u Evropi, dok je CSKA pokušao da ostane nepobediv. Svoj cilj su ostvarili “ovi drugi”, rezultatom 98:80(23:20, 22:23, 21:12, 30:25), a jednostavno moramo da spomenemo mali košgeterski rat koji su vodili Kori Higins i Kit Lengford. Higins je imao deset poena već na poluvremenu, a iz igre je šutirao 4/4. Na drugoj strani, još bolji Kit Lengford, 6/9 iz igre, 4/5 sa linije za slobodna bacanja, što mu je donelo 18 poena za samo dvadeset minuta košarke. Iako su gosti ostali bez novog pojačanja, Kotija Klarka, koji se povredio, odlično su se držali u ovom meču.

unics.ru

unics.ru

Serijom 15:2 smo započeli drugo poluvreme, Lengfordu je stao šut, u nekim momentima je previše zadržavao loptu u svom posedu, a Uniks nije uspeo da veže nekoliko dobrih napada. Dimitris Itudis je to vešto iskoristio i već u trećoj četvrtini prelomio ovaj susret. Miloš Teodosić se prosto poigravao sa odbranom Uniksa, slao je asistencije na sve moguće načine, a Pašutin jednostavno nije znao kako da odgovori na ovu igru Moskovljana. U nastavku susreta, CSKA je prosto demolirao goste iz Kazanja i na kraju slavio ubedljivim rezultatom, 98:80, ali stekao se utisak da je ta pobeda mogla da bude i znatno ubedljivija. Miloš Teodosić je ponovo briljirao. Sa 16 poena je bio najefikasniji u svojoj ekipi, a pored toga, imao je i 10 asistencija! Kori Higins je imao 14 poena, 11 De Kolo, a 10 poena postigao je Kajl Hajns. Na drugoj strani, neverovatna partija Kita Lengroda.Završio je meč sa 36 poena i 4 skoka i indeksom korisnosti 40!!! Kilo Kolom je jedini bio dvocifren u ekipi Uniksa, pored Lengforda, a zabeležio je 12 poena.