Evroliga: Zvezda razbila Galatu

Galatasaraj – Crvena Zvezda 68-91(16-21, 19-31, 16-15, 17-24).

U 10. kolu TOP 16 faze Evrolige gosti su slavili u Instanbulu. Galatasaraj nije bio ozbiljan protivnik i sa ovakvim timom nema šta da traži u TOP 16. Crveno-beli su od starta nametnuli svoj ritam. Već u 5. minutu Zvezda ima +11(6-17), ali Galata je uspela da smanji na kraju prve čevrtine na -5(16-21). Na početku druge deonice domaćin se primakao na -2(19-21), ali Zvezda tada pojačava odbranu da bi u 19. minutu imala +20(29-49). Turski tim pravi seriju 6-0 a Nikola Kalinić je prekida za +17(35-52) na poluvremenu.

U drugom delu meča, ekipa Ergina Atamana je smanjila sredinom trećeg perioda na -9(49-58). Međutim, gosti nisu dozvolili iznenađenje i ulaze u poslednju četvrtinu sa +16(51-67). U poslednjem periodu gledali smo samo jedan tim na parketu. Zvezda je povećavala prednost iz minuta u minut da bi u 33. minutu imala maksimalnih +26(51-77).

Dejan Radonjić je pružio šansu svim igračima osim mladom Đorđu Kaplanoviću. Zvezda je bila bolja od turske ekipe u svim statističkim kategorijama. U narednom kolu Zvezda dočekuje Barselonu. Sa 3 pobeda i 7 poraza, Zvezda i dalje ima teorijske šanse za dalji plasman. Ostaje nam da vidimo da li će uspeti.

GALATA: Pocius 13, Erceg 11+3sk, Jang 10+5sk.

ZVEZDA: Blažić 19+3sk, Marjanović 14+9sk, Dženkins 14+3sk, Mitrović 12+7sk, Cribes 12, Kalinić 11+2sk.